Yenilikler
Anasayfa / Basketbol / Galatasaray Kızılyıldız Eurolig Maçı İddaa Yorumu (21 Ekim)

Galatasaray Kızılyıldız Eurolig Maçı İddaa Yorumu (21 Ekim)

galatasaray-basket-cska

Galatasaray Eurolig A lisansı bulunmasa da geçen sene kazandığı Eurocup başarısı sayesinde bu sene bu ligde oynamaya hak kazandı. Yoksa normal koşullarda onların Eurolig’de oynamaları çok zor olurdu. Kurumsal açıdan Eurolig kriterlerinin gerisindeler. Taraftarları sürekli Eurolig maçlarında bir problem yaratıyor, bu onlar için belki de son bir şans. Eğer bir kez daha bir iç saha maçında sahaya yabancı madde atarlarsa Eurolig yönetimi, onlara çok daha radikal bir ceza verebilir. Basketbolun, futbol taraftarı ruhuyla izlenmesi böyle sonuçlara yol açıyor.

Galatasaray taraftarının basketbol ruhuna ve centilmenliğine uygun bir biçimde maçlarını takip etmeleri ve takımlarına bu ölçüde destek sunmaları gerekiyor. Cska maçında yapılan hatların bedeli para cezası oldu, bir sonraki bu şekilde olmayacaktır. Kızılyıldız ile 3 sene önce oynanan maçta çıkan olaylardan ötürü bir Sırp taraftar yaşamını kaybetmişti. Şimdi yine aynı maçın tekrarı yaşanacak. Normal şartlarda Galatasaray’ın Kızılyıldız’dan daha iyi bir takım olduğunu düşünüyorum. Bu sene takıma 3-4 yabancı takviyesi yapıldı, hepsi de nitelikli oyuncular.  Kızılyıldız da ilk hafta Daçka’ya uzun süre önde götürdüğü maçta son anlarda boyun eğdi. Taraftar ve medya Kızılyıldız’ı o maçtan sonra çok sert eleştirdi. Onlar da bu moral bozucu yenilgiyi telafi etmek adına Türkiye’ye geliyor. İddaa oranlarında Galatasaray’a 1.25 açılmış. Bu oranı çok komik buldum.

Böyle zor bir maç için çok düşük bir oran olarak görünüyor. Normal koşullarda geçen sene bu düzeyde bir maçın düz handikap değeri 1.40 civarında olurdu. Handikaplar ise 6.5 sayı ile Sırp takımında. Evet Galatasaray’ın kazanabileceği bir maç, ama 7 sayılık bir fark soru işareti. Ben bu yüzden 150.5 sayıdan üst seçeneğine yönelmek istiyorum.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa Kuponu 17.06.2024

17 Haziran Pazartesi akşamı EURO 2024 kapsamında sahne alacak mücadeleleri, kupon olarak düzenledik. Değerlendirmenizi tavsiye …

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa ve Bahis Kuponu 17.06.2024

17 Haziran Pazartesi günü bülteninden EURO 2024 maçlarından oluşan 3 maçlık kuponum hazır. Bol şanslar. Avusturya – …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir