Yenilikler
Anasayfa / Futbol / Yeni Merkez Hakem Kurulu Belli Oldu!

Yeni Merkez Hakem Kurulu Belli Oldu!

15 Temmuz da yaşanılan kötü gecenin ardından hepimizin bildiği üzere ülkemizdeki tüm kurumlarda köklü değişiklikler yapılıyor. Hiç yaşanmasını istemediğimiz bu çirkin olayların Türkiye’de futbola sıçramaması durumu söz konusu bile olamazdı ki durumlar bizi yanıltmadı ve paralel yapılanma futbolun içinde de olduğunu bizlere gösterdi. Fakat değişimin bu kadarla sınırlı kalacağına ben inanmıyorum. Futbolu takip edenler olarak sizlerde mutlaka okuyorsunuzdur. Zamanında Galatasaray forması giymiş bir futbolcu çıkıp diyor ki ”Böyle durumlar zaten bizim zamanımızda da vardı.” Peki neden o zaman açıklanmadı? sorusu gelmiyor mu sizin de aklınıza? Benim geliyor şahsen.

Türkiye’de futbol camiası çok karışık. Daha doğrusu karanlık. Bizler taraftar olarak kaliteli futbolcuların olduğu, harika gollerin atıldığı, hakedenin şampiyon olduğu bir lig olmasını beklerken maalesef durumlar bu şekilde ilerlemiyor. Ben de televizyonlardan seyrediyorum. Zamanında TRT de yayınlanan Süper Lig karşılaşmalarında Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Bursa yada hangi kulüp olursa olsun; futbolcular sadece mesleklerini icra ediyor, taraftarlar ise birlikte maç seyrediyor. Günümüz şartlarında siz herhangi bir derbide bunu görebileceğimizi düşünüyor musunuz?

Durumlar maalesef böyle. Türkiye’de futbol dendiğinde akla ilk gelen olgu ise elbetteki hakemler. Fetö operasyonları kapsamında Merkez Hakem Kurulu üyeleri de birer birer istifa etti biliyorsunuz. Bunun üzerine yerine gelen isimleri size aktarmak ve bir iki kelam etmek istedim.

Eğer istifa eden isimler bu Fetö mensubu ise bu zamana kadar oynanılan karşılaşmalarda, hakemlerin çaldığı düdükler ne kadar adildi? Ben tek bir kulübü savunmak istemiyorum. Burada tüm kulüpler adına yazıyorum. Hangi takım olursa olsun aleyhine yada lehine çalınan düdüklerde yada çekilen bayraklarda bu yapılanmanın herhangi bir parmağı var mıydı? Karşılaşmalara atanan hakemler eğer bu örgüt mensubu iseler ne kadar adil karar verdiler?

Göreve yeni gelen Merkez Hakem Kurulu üyelerini aşağıda sizlere belirteceğim. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum. Umuyorum ki önümüzdeki sezondan itibaren Türkiye’de adil ve kaliteli futbol izleriz.

BAŞKAN:
Yusuf Namoğlu

ÜYELER:
Metin Tokat
Erol Ersoy
Alican Lakot
İlhami Kaplan
Serdar Tatlı
Kadir Tozlu
İbrahim Aksoy
Bedri Dölkeleş

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Murat Yıldız

Bursa doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık öğretim İşletme Fakültesi mezunuyum. 9 yaşımdan 15 yaşıma kadar 6 sene basketbol oynadım. Liseden mezun olduktan sonra da yarım sezon da olsa futbol hakemliği yaptım.Kaleci ve hakem bir babanın oğlu olduğumdan evimizden futbol eksik olmamıştır. Ancak ben her zaman futbolu izlemeyi, basketbolu oynamayı tercih ettim.

Mutlaka bakın

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa Kuponu 17.06.2024

17 Haziran Pazartesi akşamı EURO 2024 kapsamında sahne alacak mücadeleleri, kupon olarak düzenledik. Değerlendirmenizi tavsiye …

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa ve Bahis Kuponu 17.06.2024

17 Haziran Pazartesi günü bülteninden EURO 2024 maçlarından oluşan 3 maçlık kuponum hazır. Bol şanslar. Avusturya – …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir