Yenilikler
Anasayfa / Anadolu Efes / O. Milano Anadolu Efes Eurolig Maçı Yorumu İddaa Tahmini (10 Kasım)

O. Milano Anadolu Efes Eurolig Maçı Yorumu İddaa Tahmini (10 Kasım)

efes

Eurolig 6. haftasında 10 Kasım günü önemli temsilcimiz Anadolu Efes, İtalya deplasmanına gidiyor, rakip: O. Milano. Maçın iddaa oranları 1.55 ve 2.10 şeklinde. İddaa handikap değerleri ise 2.5 sayıyla deplasman ekibinde. Maçın alt üst baremi 170.5 sayı.

Bir Eurolig maçında 170 sayı gibi ekstrem bir rakamın veriliyor olması gerçekten korkutucu. Bu takımların savunma kurgularını gözden geçirmeleri gerekiyor. Eurolig, savunma motivasyonunun her zaman en üst düzeyde kalması gereken bir platform. Bugüne kadarki deneyimlerim, bana basketbolda savunma yapmasını bilmeyen takımların, salt hücum performansı ile başarıya ulaşmalarının olanaksızz olduğunu gösterdi. Sezonluk ya da dönemlik hücum performansları sizi başarıya götürse de bu istikrar anlamında yanıltıcıdır. Savunmaya yer vermeyen bir organizasyon eninde sonunda çökmeye mahkumdur. Anadolu Efes takımındaki en temel sorun bu. Fenerbahçe gibi oturmuş bir savunma takımı olmayı öğrenemedikleri sürece oynadıkları basketbol koşu basketbolundan ötesine geçemeyecek. Bu yüzden Anadolu Efes‘in ve Galatasaray’ın Eurolig’de başarılı olma ihtimallerini zayıf buluyorum. Fakat Efes kendisi gibi savunma yapmasını bilmeyen takımlarla oynadığı zaman maçı kazanma olasılığı ortaya çıkabiliyor.

Milano takımı bu anlamda Efes’in isteyeceği tarz bir takım. Her iki takımın da 2 galibiyeti, 3 yenilgisi var. Efes o 2 galibiyeti son iki maçta elde etti. Yani kötü başladıkları ligi, bir nebze topladılar diyebiliriz.  Bu tip maçların son topa kalma olasılığı genelde yüksek oluyor. Herhangi bir takımın maç içinde kopuş yaşayacağını sanmıyorum. Buradaki 2.5 sayılık handikap bu anlamda çok değerli olacaktır. Tahminim 2.5 sayı artısıyla Anadolu Efes olacaktır.

 

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Futbotr.com Günün İddaa Kuponu

Günün İddaa Kuponu 24.01.2022

Güvendiğim maçlardan oluşan, 24 Ocak Pazartesi günü tarihli kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol …

Futbotr.com iddaa tahminleri ve analizleri

Caen Ajaccio İddaa Tahmini 24.01.2022

24 Ocak Pazartesi günü Fransa Ligue 2 sahnesinde haftanın kapanış mücadelesi, Caen ile Ajaccio arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.