İstanbul Başakşehir Shaktar Donetsk Uefa Avrupa Ligi Eleme Maçı İddaa Yorumu (18.08.16)

Uefa Avrupa ligi’nde play off mücadelesinde İstanbul Başakşehir Shaktar Donetsk ile 18 Ağustos günü oynanacak. Aynı gün 3 temsilcimiz playoff aşamasında mücadele verecek. Bu takımlar arasında işi en zor görünen İstanbul Başakşehir gibi duruyor. Maçın İddaa oranları 3.10 3.10 ve 1.80 şeklinde.

İstanbul Başakşehir takımı bir önceki turda Hırvat temsilcisi Rjeka’yı eledi. İlk maç 0-0 berabere biten maçın rövanşı 2-2 tamamlandı. Deplasmanda attığı gol sayısı fazla olduğu için turu geçmeye hak kazanan bizim temsilcimiz oldu. Maç sonucunda çok büyük bir sevinç yaşandı. Takımda morallerin çok yüksek olduğunu, takım ruhunun iyi durumda olduğunu gördüm. Abdullah Avcı zaten kadroyu önemli ölçüde koruyarak takım ruhuna ne kadar önem verdiğini gösterdi.  Türk takımları son dönemlerde kura konusunda ciddi şanssızlıklar yaşıyor. İstanbul Başakşehir’e elbette çok daha ideal rakipler çıkabilirdi. Shaktar geçen sene Fenerbahçe’yi Şampiyonlar ligi ön elemesinde geçmişti. Fakat bu sene takımın kurt hocası Lucescu takımdan ayrıldı. Takımda bazı yaprak dökümleri oldu.

Shaktar kesinlikle bu sene kadro olarak daha zayıf durumda. Son maçında 2-0 geriye düşüp maçı zorla kurtardı. Geçmişe göre daha kolay gol yiyebilen bir takım havasındalar. Aslında Başakşehir takımı da zor gol yiyen, iyi takım savunması yapabilen bir ekip. Özellikle ilk maç olması bakımından maçın kontrollü gideceğini düşünüyorum. Bu anlamda İstanbul Başakşehir Shaktar Donetsk maçının 2.5 alt biteceğini düşünüyorum. Temsilcimize başarılar dileriz.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.