Güncel
Anasayfa / Aalborg / Abd Arjantin Rio 2016 Erkekler Basketbol Maçı Tahmini İddaa Yorumu (18.08.16)

Abd Arjantin Rio 2016 Erkekler Basketbol Maçı Tahmini İddaa Yorumu (18.08.16)

Rio 2016 basketbol maçlarında çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Turnuvanın en büyük şampiyonluk adayı Amerika, bir başka deyişle rüya takım, çeyrek finalde Arjantin ile 18 Ağustos gecesi oynayacak. Çeyrek finaldeki 4 maç da harika geçeceğe benziyor. Bazı takımlar Amerika‘dan kaçmanın ince hesaplarını yapmaya çalışmış bile olabilir. İspanya ve Real Madrid bunları zaman zaman yapmış, sonuç tam bir hüsran olmuştu. Rekabete ve mücadeleye dayalı basketbola, özellikle olimpiyat ruhu içinde böyle bakmamak gerekiyor. Amerika‘yı yenmek elbette kolay değil ama bunu geçmişte başarmış birçok takım var ya da buna son toplara kadar yaklaşan takımlar var.

Amerika‘nın en büyük zaafı rehaveti. Oyuncular grup aşamasında deyim yerindeyse şov maçı kıvamında oynadı. Rakipleriyle adeta dans ediyorlar. İstedikleri zaman 1 dakikada farkı çift hanelere çıkarabiliyor. İşte rehavet sorunları esnasında Avrupa basketbolundaki bazı sert takımların savunmaları, onları zorlayabiliyor. Arjantin‘in çok iyi bir sabunması yok. Maçlarda çok fazla sayı yiyiyorlar. Bu şekilde Amerika gibi bir devi yenmeleri mucizenin de ötesinde. Bence Arjantin, tempoyu bir nebze düşürüp Amerika’nın coşmasını engellemeli. Ginobili o yaşına rağmen harika işler yapıyor. Scola da ona destek verince iyi sonuçlar alıyorlar. Ayrıca taraftarları çok çılgın. Brezilya‘ya çok yakın olduğu için taraftar desteğini tam olarak arkalarında hissettiriyorlar.

Amerika Arjantin basketbol çeyrek final maçının iddaa oranları doğal olarak düz bir şekilde olarak verilmedi. Çünkü bu zaten 1.02 gibi bir orana tekabul ediyor. Handikap değeri 24.5. Amerika’nın inatçı Arjantin’i bu kadar farklı yenmesini beklemiyorum.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

İtalya Serie A Ligi İddaa Tahminleri

Lazio Bologna İddaa Tahmini 18.03.2018

İtalya Serie A Ligi‘nde 53 puanla 4. sırada yer alan Lazio, 18 Mart Pazar günü …

Fransa Ligue 1 İddaa Tahminleri

Marsilya Lyon İddaa Tahmini 18.03.2018

Fransa Ligue 1‘de 30. hafta heyecanı 18 Mart Pazar günü Marsilya ile Lyon arasındaki oynanacak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.