Yenilikler
Anasayfa / Aalborg / Abd Arjantin Rio 2016 Erkekler Basketbol Maçı Tahmini İddaa Yorumu (18.08.16)

Abd Arjantin Rio 2016 Erkekler Basketbol Maçı Tahmini İddaa Yorumu (18.08.16)

Rio 2016 basketbol maçlarında çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Turnuvanın en büyük şampiyonluk adayı Amerika, bir başka deyişle rüya takım, çeyrek finalde Arjantin ile 18 Ağustos gecesi oynayacak. Çeyrek finaldeki 4 maç da harika geçeceğe benziyor. Bazı takımlar Amerika‘dan kaçmanın ince hesaplarını yapmaya çalışmış bile olabilir. İspanya ve Real Madrid bunları zaman zaman yapmış, sonuç tam bir hüsran olmuştu. Rekabete ve mücadeleye dayalı basketbola, özellikle olimpiyat ruhu içinde böyle bakmamak gerekiyor. Amerika‘yı yenmek elbette kolay değil ama bunu geçmişte başarmış birçok takım var ya da buna son toplara kadar yaklaşan takımlar var.

Amerika‘nın en büyük zaafı rehaveti. Oyuncular grup aşamasında deyim yerindeyse şov maçı kıvamında oynadı. Rakipleriyle adeta dans ediyorlar. İstedikleri zaman 1 dakikada farkı çift hanelere çıkarabiliyor. İşte rehavet sorunları esnasında Avrupa basketbolundaki bazı sert takımların savunmaları, onları zorlayabiliyor. Arjantin‘in çok iyi bir sabunması yok. Maçlarda çok fazla sayı yiyiyorlar. Bu şekilde Amerika gibi bir devi yenmeleri mucizenin de ötesinde. Bence Arjantin, tempoyu bir nebze düşürüp Amerika’nın coşmasını engellemeli. Ginobili o yaşına rağmen harika işler yapıyor. Scola da ona destek verince iyi sonuçlar alıyorlar. Ayrıca taraftarları çok çılgın. Brezilya‘ya çok yakın olduğu için taraftar desteğini tam olarak arkalarında hissettiriyorlar.

Amerika Arjantin basketbol çeyrek final maçının iddaa oranları doğal olarak düz bir şekilde olarak verilmedi. Çünkü bu zaten 1.02 gibi bir orana tekabul ediyor. Handikap değeri 24.5. Amerika’nın inatçı Arjantin’i bu kadar farklı yenmesini beklemiyorum.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

UEFA Şampiyonlar Ligi iddaa tahminleri ve analizleri

HJK Helsinki FK Panevezys İddaa Tahmini 16.07.2024

UEFA Şampiyonlar Ligi 1. Ön Eleme Turu‘nun rövanşında, HJK Helsinki sahasında FK Panevezys‘i konuk edecek. …

UEFA Şampiyonlar Ligi iddaa tahminleri ve analizleri

Pyunik Dinamo Minsk İddaa Tahmini 16.07.2024

UEFA Avrupa Şampiyonlar Lig’i 1. Eleme Tur’u rövanş mücadelesinde; Ermenistan temsilcisi Pyunik ile Belarus temsilcisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir