Yenilikler
Anasayfa / Çek Cumhuriyeti Milli Takımı / Türkiye Çek Cumhuriyeti Euro 2016 Maçı Yorumu (21.06.16) İddaa Tahmini

Türkiye Çek Cumhuriyeti Euro 2016 Maçı Yorumu (21.06.16) İddaa Tahmini

     Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye A milli takımımız için ya tamam ya da devam maçı. 21 Haziran Salı gecesi saat 22:00’de gruptaki kaderimiz netleşecek. Türkiye Çek Cumhuriyeti ile üçüncü olabilmek için kapışacak. Çek Cumhuriyeti şu anda aldığı 1 puanla bizim önümüzde. O 1 puan sayesinde hem en iyi üçüncü olma olasılıklarını arttırdılar hem de bizi iki farklı yenip, İspanya’nın da Hırvatları yenmesi halinde direk ikinci bile olabilecekler. Çekler için hesaplar bu şekilde. Türkiye milli takımımız için ise durum biraz karamsar.

Şu anda grupta iki maç sonucunda ne golümüz ne de puanımız bulunuyor. Bunların hepsini geçtim, takımın oynadığı futbol, geriye kalan 23 milli takımın bariz gerisinde. Maçları izliyoruz, bütün maçlarda karşılıklı ataklar, gol yolarlında etkili takımlar, organize olmaya çalışan takımlar görüyoruz. Kimse kimseden kolay kolay 2 fark, hele hele 3 fark yemiyor. İrlanda’nın Belçika karşısında yediği fark ve bizim İspanya’dan yediğimiz 3 fark bu noktada çok dikkat çekiyor. Turnuva öncesi hazırlık maçlarında ve eleme gruplarında ortaya koyduğumuz performanstan adeta eser yok. Takımda bir birlik beraberlik arkadaşlık duygusu kesinlikle yok.

Sosyal medyada özellikle İspanya maçı sonrasında, Fatih Terim ve Arda Turan başta olmak üzere, çok sert eleştriler gerçekleşti. Fatih Terim’in aldığı ücret, Arda’nın etkisiz futbolu, çok eleştirildi. Muhtemelen bunlara karşı bir reaksiyon göstereceklerdir. Şu ana kadar genelde milli takımımız bu tip durumlara iyi tepkiler vermiş bir takım oldu. Motivasyon ve  hırs, oldukça önemli bir faktör haline geliyor.

Daha önceki turnuvalarda kaybetsek bile bu ruhu hep yansıtmıştık, bu turnuvada son sözü söyleme şansımız var. Fakat Çek Cumhuriyeti’ne karşı kazanmak da başlı başına yetmeyecek. Öncelikle averajımız berbat durumda. İspanya’dan yenen 3 farkın bedelini bu noktada ödeyeceğiz. En iyi üçüncüler arasından sıyrılmak için 3 puan ve bu kötü averaj bizi asla kurtarmaz. Türkiye’nin örneğin Arnavutluk’u gerşde bırakması için iki farklı kazanması gerekcek. Bunun dışında altına alması gereken bir takım daha olacak. Örneğin 2 puanla 3. olan bir takım çıkarsa ya da 3 puanla kötü averaja sahip bir takım grubunu 3. Bitirirse, mucize gerçekleşebilir. Görüldüğü gibi, Türkiye hem iki farkla kazanacak, hem de diğer gruplardaki maçların sonuçlarını bekleyecek.

Türkiye Çek Cumhuriyeti aynı gruptan geldiler, ikisi de birbirini dışarıda yenmeyi başarmıştı. Euro 2008’de müthiş bir geri dönüşümüz vardı. Psikolojik etkenler bizden yana diye düşünüyorum. Çeklerde Rosicky sakat. Maçtaki İddaa oranları Türkiye 2,60, Çek Cumhuriyeti 1,90 ve beraberlik 3,00 şeklinde. Beraberliğin hiç kimseye yaramadığı maçtan milli takımımızın galip geleceğini düşünüyorum ve umuyorum.
Çek Cumhuriyeti Türkiye Euro 2016 Lothar Matthäus iddaa ve bahis Tahmini 21 Haziran 2016

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

UEFA Şampiyonlar Ligi iddaa tahminleri ve analizleri

HJK Helsinki FK Panevezys İddaa Tahmini 16.07.2024

UEFA Şampiyonlar Ligi 1. Ön Eleme Turu‘nun rövanşında, HJK Helsinki sahasında FK Panevezys‘i konuk edecek. …

UEFA Şampiyonlar Ligi iddaa tahminleri ve analizleri

Pyunik Dinamo Minsk İddaa Tahmini 16.07.2024

UEFA Avrupa Şampiyonlar Lig’i 1. Eleme Tur’u rövanş mücadelesinde; Ermenistan temsilcisi Pyunik ile Belarus temsilcisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir