Şampiyonlar Ligi 3.Ön Eleme Turu Celtic Astana Karşılaşması Değerlendirmesi ve İddaa Yorumu

Şampiyonlar Ligi 3.Ön Eleme Turu müsabakaları 3 Ağustos akşamı oynanacak maçlarla son bulacak. Temsilcimiz Fenerbahçe’nin de Monaco ile karşılaşacağı eleme maçlarından birisi de İskoçya temsilcisi Celtic ile Kazakistan temsilcisi Astana arasında oynanacak. İddaa oranları da takımlar arasındaki kalite farkını ortaya koyacak şekilde düzenlenmiş. 1.40 lık Celtic galibiyeti oranı yüksek bile olmuş bence. Beraberlik oranı 3.50 olarak karşımıza çıkarken olası bir Astana galibiyetine ise 5.00 oran verilmiş. Karşılaşma 21.45 te başlayacak.

Takımlarla alakalı en güzel istatistiklere elbette bir önceki karşılaşmadan ulaşabiliriz. 1-1 lik biten karşılaşma da ilk yarı 1-0 Astana galibiyeti ile sonuçlanmış fakat ikinci yarı Celtic durumu eşitlemiş ve kendi evine aslında avantajlı sayılabilecek bir skorla dönmeyi başarmıştı. Öyle ki bu tarz elemeli maçlarda hepimiz biliyoruz ki deplasmanda atılan 1 gol çok büyük önem taşıyor.

Kadro derinliğine baktığımızda İskoç temsilcisinin yine çok büyük bir kalite ve değer farkıyla önde olduğunu görmemiz mümkün.

Kazakistan temsilcisi geçen sezon ligi 1.sırada tamamlamayı başardı. Fakat ligdeki diğer takımlara da baktığımızda Astana’nın büyük üstünlüğünü görüyoruz.

Ben bu şartlarda İskoçya temsilcisinin kendi seyircisi önünde ve kendi sahasında bu karşılaşmayı kazanacağını hatta handikap yapacağını ön görüyorum. Yüksek oranı sebebiyle mutlaka kuponlara hadikaplı Celtic galibiyeti seçeneği yazılmalı. Herkese bol şanslar dilerim.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.