Panathinaikos-Kızıl Yıldız Eurolig Basketbol Maçı Yorumu İddaa Tahmini (28 Ekim)

panathinakos

Eurolig 4. Hafta maçında Panathinaikos Sırp temsilcisi Kızıl Yıldız takımını Atina’da ağırlıyor. Panathinaikos maçlarını takip ettiğim kadarıyla taraftarlar Eurolig maçları bile olsa maçlarda çok iyi bir atmosfer yaratamıyorlar. İlgi ve sayı biraz azalmış gibi. Kaptanları bu sene basketbolu bırakınca takımdaki tat kaçmış gibi duruyor.

Olympiakos derbisinde tam anlamıyla sahadan silindiler. Ben Panathinaikos’u uzunca bir süre o maçtaki halleri ile anımsayacağım. Bir takım, oyun disiplininden bu kadar kolay kopabiliyorsa, o takımın şampiyon olma olasılığı yoktur. Panathinaikos bu sene Eurolig’te dörtlü finale kalacak bir izlenim sunmuyor. Gerçi Olympiakos derbisinden sonra çıktığı maçlarda kendilerini bir nebze toparladılar. Örneğin Bamberg gibi çok zorlu bir deplasmanda geriden gelip kazandılar. Panathinaikos Kızıl Yıldız maçının İddaa handikap değerleri 7.5 sayı ile deplasman tarafında.

Kızıl Yıldız’ı en son Galatasaray maçında izledim. Maça felaket başladılar ama 2. Çeyrekle beraber başlattıkları bir rüzgar vardı. Bu rüzgar onlara mucize şekilde o maçı kazandırdı. Oyun içi kırılmalara açık bir takım. Fakat tam tersi rakibi de krize sokabilme özelliği olan tuhaf bir takım. Aynı maç içinde 15 sayı geriye düşüp bir anda 10 sayı öne geçebiliyorlar. Moral motivasyon odaklılar.  Son maçta Barcelona’yı yine müthiş 2. çeyrek oyunuyla ezip geçtiler. Takımda çok fazla atletik, Amerikalı yok, ama bir iki deneyimli oyuncusu, takımdaki setleri çok iyi yönlendiriyor. Handikaplar yine çok ortada ancak Panathinaikos’un bir şekilde iyi savunma yaparak, Kızıl Yıldız’ı en az 8 sayı ile geçeceğini düşünüyorum.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.