Yenilikler
Anasayfa / Basketbol / Galatasaray Fenerbahçe Eurolig Basketbol Maçı Yorumu İddaa Tahmini (28 Ekim)

Galatasaray Fenerbahçe Eurolig Basketbol Maçı Yorumu İddaa Tahmini (28 Ekim)

fener

Eurolig’in en yoğun dönemindeyiz. Bu yoğun program Cuma günkü maçlarla sona erecek. Bu haftanın derbiler haftası olduğunu söylemiştik. Haftanın en önemli maçı hiç şüphesiz Galatasaray Fenerbahçe derbisi. Galatasaray form durumu itibariyle Fenerbahçe basketbol takımına yaklaşacak düzeyde elbette değil ama yine de derbinin adı var. Galatasaray son iki sezonda en kötü kadrolarla, en eksik ve sakatlıklarla dolu kadrolarıyla bile Fenerbahçe’ye iç sahada kafa tutabildi.

Taraftarının yarattığı özel atmosferle Galatasaray bu maçlarda çok daha farklı oynuyor ve mutlaka maçın içinde kalıyor. Son maçta Fenerbahçe Galatasaray’ı bu sahada çok rahat yenmişti ama o maç zaten taraftarsız oynanmıştı. Playoff serisinde gülen taraf 3-1 ile Fenerbahçe olunca finale çıkıp Efes’ten kupayı almışlardı. Şimdi uzun soluklu Eurolig’te ilk maçlarını oynayacaklar. Form düzeyi Fenerbahçe diyor fakat ihtiyaç durumu mutlaka Galatasaray diyor.

Fenerbahçe’nin son Zalgiris maçında iki kayıp verdiğini hesaba katmalıyız. Takımın en önemli ismi Bogdanoviç ve Kalinic, bu maçta sakatlandılar. Her ikisi de bu maçı kaçıracaklar. Galatasaray ise oynadığı 3 maçta da mağlup oldu. Fakat bunlar gerçekten trajik maçlardı. Her üç maça da istisnasız çok iyi başlayıp son çeyrekte tuş oldular. M. Tel Aviv maçında hep öndeydiler fakat yine son çeyrekte maçı verdiler. Galatasaray’da Ergin Ataman taraftarına güzel bir galibiyet hediye etmek isteyecektir. Bu hiç kolay olmayacak ama bu galibiyete çok fazla ihtiyaçları var. Herkes iki kişilik oynayacaktır. Son topa kalan bir maç bekliyorum. İddaa oranları 3.00, 13.00 ve 1.25. Tahminim 2.5 sayı avantajıyla 1.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

UEFA Euro 2024 iddaa tahminleri ve analizleri

Slovakya Bosna Hersek İddaa Tahmini 26.03.2023

Euro 2024 Elemeleri J Grubu’nda, Slovakya evinde, Bosna Hersek’i konuk edecek. Tehelne Pole Stadyumu’nda oynanacak …

UEFA Euro 2024 iddaa tahminleri ve analizleri

Lüksemburg Portekiz İddaa Tahmini 26.03.2023

Euro 2024 Elemeleri J Grubu’nda, Lüksemburg evinde, grubun favori takımı Portekiz’i konuk edecek. Müsabaka 21.45’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir