Yenilikler
Anasayfa / Basketbol / Kızılyıldız Darüşafaka Eurolig Maçı Yorumu İddaa Tahmini (13 Ekim)

Kızılyıldız Darüşafaka Eurolig Maçı Yorumu İddaa Tahmini (13 Ekim)

dacka

Eurolig’de bu sene tam 4 temsilcimiz bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Darüşafaka. Başka bir ifadeyle Daçka. Darüşafaka organizasyonu Doğuş grubunun sponsorluğu içinde bir anda büyüdü. 2. Ligden geldikten sonra playoff oynadı, ertesi sene biraz daha iyi işler yaptı, takım ilk kez Eurolig içinde mücadele etti. Bu sene ise tam manasıyla bir deve dönüştü. Nba standartında yeni bir salonları var, dünyaca ünlü bir koçları var: David Platt. Buradan önce çalıştırdığı son takım Cleveland’dı. Darüşafaka ikinci Eurolig sezonuna çok daha iddialı giriyor. Çok iyi transferler yaptılar ve kadro mühendisliği en azından hazırlık maçlarında iyi sonuç verdi.

Onları en son bu haftaki Tofaş maçında seyrettim, Tofaş maça çok iyi başlayıp 8 sayı öne geçse de maçı bir anda yaptıkları 17 sayılık seriyle kopardılar. Hem savunmada hem de hücumda istedikleri zaman rakibi kilitleyebiliyorlar. Elbette hazırlık maçları bir ölçü değil ama tek bir yenilgi bile almadılar. Resmi maçlara bu oyunu yansıttıkları takdirde bu sene dörtlü finale gitmeleri hiç de şaşırtıcı olmaz.

Kızılyıldız ise kendi ligi ölçüsünde çok güçlü bir takım olsa da Eurolig bünyesinde tur atlamalarını beklediğim bir takım değil. Muhtemelen ilk 8 in dışında kalıp elenirler. Geçen sene takımı taşıyan iki oyuncuyu gönderdiler, yerlerine gelen oyuncular onlar kadar iyi değil. Taraftarları çok ateşli olduğu için iç sahada hiç beklenmedik bir iki sürpriz galibiyetleri kesin olacaktır; ama o maç işte bu maç değil diye düşünüyorum. 2.5 iddaa handikabının verildiği Daçka’ya risk almadan 1.55 handikapsız oranıyla vermek daha mantıklı.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa Kuponu (3) 26.05.2024

26 Mayıs Pazar akşamı sahne alacak olan İtalya Serie A Ligi’nin son hafta mücadelelerini, kupon …

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa Kuponu (2) 26.05.2024

Günün maçları arasından seçtiğim kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol kazançlar diliyorum. Club Brugge …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir