Yenilikler
Anasayfa / Bahis sitesi / İsviçre Portekiz Dünya Kupası Elemeleri Grup Maçı İddaa Yorumu (06.09.16))

İsviçre Portekiz Dünya Kupası Elemeleri Grup Maçı İddaa Yorumu (06.09.16))

Son Avrupa şampiyonu Portekiz, dünya kupası elemelerine de hızlı bir başlangıç yapmak istiyor. Fakat başlangıç için karşılarında sert bir rakip va: İsviçre.  İsviçre Portekiz maçı 6 Eylül Salı günü oynanacak. Maçın iddaa oranları 2.20 2.70 2.50 şeklinde verilmiş. Maçın bu anlamda üç ihtimale de açık geçeceği öngörülmüş. Son şampiyon apoletine sahip bir takımın daha net favori çıkamamasının sebeblerini düşünmek gerekiyor.

isvicre_euro2016

Portekiz son Avrupa şampiyonu evet ama bu sıfata uygun bir oyunları hiç olmadı. Sadece bir ya da iki maçta beklenen oyunu gösterdiler. Onun dışındaki bütün maçları ya uzatmalarda ya da penaltılarda aldılar. Hatta gruptaki üç maç da berabere bitmşti. Portekiz şampiyon olduğu bir turnuvada oyun olarak hiç kimseyi tatmin etmedi. Portekiz‘in dünya kupası elemelerindeki rakipleri İsviçre, Macaristan, Letonya, Andorra ve Faroe Adaları. Grupta oynayacağı en zorlu deplasman kuşkusuz İsviçre maçı. Bu anlamda Portekiz‘in deplasmanda İsviçre’yi yenmesi onları uzun vadede çok rahatlatabilir. Elbette bu durum İsviçre takımı için de geçerli.

İsviçre Euro 2016‘da Fransa Romanya ve Arnavutluk’un olduğu gruptan çıkmıştı. 2. turda ise penaltılar sonucunda Polonya takımına elenmişlerdi. Turnuvalara en azından sürekli katılım göstermeye başladılar. Bu grupta Portekiz’in ardından ikinci olup baraj maçı oynayacaklarını düşünüyorum. Aralarındaki son 5 maçın 3 tanesini Portekiz kazandı. 2008 senesinde oynanan son maçta Portekiz İsviçre‘ye turnuvada 2-0 kaybetmişti. Fakat o maç gruptan çıkması kesin olan Portekiz için bir formaliteydi. Bu maçın kazanan tarafını tahmin etmek hiç de kolay değil. Ben tercihimi 2-3 golden yana yapmak istiyorum.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

UEFA Euro 2024 iddaa tahminleri ve analizleri

Türkiye Portekiz İddaa Tahmini (2) 22.06.2024

Euro 2024’de F Grubu’nda; şampiyonaya galibiyetler ile başlayan Türkiye ile Portekiz karşı karşıya gelecek. Westfalen …

Futboltr İddaa Tahminleri ve Analizleri

Peru Şili İddaa Tahmini 22.06.2024

Copa America 2024 A Grubu’nda; Peru ile Şili karşı karşıya gelecek. Arlington Stadium’da oynanacak müsabaka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir