Yenilikler
Anasayfa / Euro 2016 / İspanya Türkiye D Grubu Maçı Yorumu (17.06.16) İddaa Tahmini

İspanya Türkiye D Grubu Maçı Yorumu (17.06.16) İddaa Tahmini

“Biz bitti demeden bitmez” sloganıyla başladığımız turnuvadailk maçımızda büyük hayal kırıklığı yaşadık. Fatih Terim maç sonunda “Biz bitti demeden bitmez’ demek için önce başlamak gerekiyor” dedi. Kendince haklı, fakat Türkiye milli takımının gerçekçi olmak gerekirse iki tane doğrudan rakibi var, biri Hırvatistan, diğeri Çek Cumhuriyeti. Hırvatistan’a karşı bu kadar yenilgiyi kabullenen, pozisyona girmekte zorlanan, silik kalan bir milli takımı da hiçbirimiz kabul edemeyiz. Şimdi İspanya ile oynayacağız ve buradan 1 puan çıkarmak çok zor görünüyor. Dolayısıyla İspanya maçından sonra, Hırvatistan maçıyla alakalı olarak kafamızı daha çok taşlara vurmaya başlayacağız. O maçın çok önemli bir maç olduğu, doğrudan rakibimiz olan Hırvatistan’dan en kötü alınacak 1 puanın çok değerli olacağı algısı sanki oturmamış gibiydi.

Türkiye şu ana kadar katıldığı 4 büyük turnuvaya da hep yenilgiyle başladı. Brezilya, İtalya, Portekiz ve Hırvatistan. Bu dört takıma da turnuva açılışlarımızda kaybettik. Türkiye gelenek olarak reaksiyon verme üzerine kurulu bir motivasyon takımı. Tek şanssızlığı İspanya gibi çok güçlü bir rakiple sıradaki maçı oynayacak olması. Türkiye Hırvatistan maçındaki kadar kötü oynamayacaktır, büyük takımlara karşı kaybedecek bir şeyimiz yok mantığında daha saldırgan daha ateşli olabiliyoruz.

Türkiye burada İspanya‘ya kaybederse kimseden çok büyük eleştri gelmeyecektir, fakat korkak ve silik futbol devam ederse, Terim ve öğrencilerini çok zorlu bir dönem bekliyor olacaktır. Türk halkının beklentisi cesur oynayan bir milli takım görebilmek. Turnuvadaki maçlara bakıyorum, küçük diye nitelendirilen bazı Avrupa takımları, büyük takımlara karşı öyle kafa tutuyor ki, maç içinde 4-5 net pozisyon yakalıyorlar, Almanya, Fransa, İspanya gibi takımlara ecel terleri döktürüyorlar. Arnavutluk dediğimiz takım Fransa’ya kök söktürdü, Romanya keza öyle, Ukrayna Almanya’yı sahadan sildi, en azından cesur oynadı, Çekler İspanya‘ya karşı direndi. Rusya İngiltere’den puanı söktü aldı. Macaristan dediğimiz takım Avusturya’yı iki farkla yendi, İzlanda Portekiz’den puanı çaldı. Bunların hangi birisi Türkiye’den çok güçlü takımlar? Ama malesef Türkiye’yi bu takımların oynadığı  cesur futbolun çok gerisinde gördüm. İspanya o kadar da pozitif bir dönemde değil, Çek Cumhuriyeti karşısında kilidi açmakta çok zorlandılar.

Maçta açılan iddaa oranları İspanya 1,35, beraberlik 3,60 ve Türkiye galibiyeti 5,50 şeklinde. Benim kişisel tahminim İspanya’nın bu maçı tek farkla kazanacağı yönünde. Türkiye böylece işini son Çek Cumhuriyeti maçına bırakacak. O maçı kazanması halinde, diğer üçüncülerin durumuna göre guruptan çıkıp çıkamayacağı ortaya çıkacak. A millli takımımızın tahminlerimizi boşa çıkarmasını umuyoruz. Herkese keyifli seyirler.

 

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

UEFA Şampiyonlar Ligi iddaa tahminleri ve analizleri

Manchester United Bayern Münih İddaa Tahmini 11.12.2023

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu son maçında lider Bayern Münih deplasmanda, Manchester United’a konuk olacak. …

UEFA Şampiyonlar Ligi iddaa tahminleri ve analizleri

Kopenhag Galatasaray İddaa Tahmini 12.12.2023

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu son maçında temsilcimiz Galatasaray deplasmanda, Kopenhag’a konuk olacak. Saat 23.00’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir