Günün İddaa Kuponu 10.09.2019

10 Eylül Salı günü bülteninden EURO 2020 Elemeleri grup maçlarından oluşan 3 maçlık kuponum hazır. Bol şanslar.

İngiltere – Kosova: H1, 1.20 (iddaa) – 1.30 (bets10) ; İngiltere, bildiğimiz gibi grubun en güçlü takımı. Grupta oynadıkları 3 maç sonunda 9 puana ulaşan Southgate’nin öğrencileri, 3 gün önce iç sahada karşılaştığı Bulgaristan’ı 4-0 mağlup ederek 3’te 3 yaptı. Bulgaristan karşısında Kane’nin attığı 3 golle galibiyetin baş mimarı olduğunu belirtelim. 3 karşılaşmada rakip filelere tam 14 gol atmayı başaran İngilizler, gol yollarında oldukça etkili. Bugün de Kosova karşısında rahat bir galibiyet almaları bekleniyor. Kosova, EURO 2020 Elemelerinde gerçekten müthiş bir grup performansı gösteriyor. Lider İngiltere’ye nazaran 1 maçı fazla olan ve İngiltere’nin 1 puan gerisinde 8 puan ile 2. sırada yer alan Kosova, 3 gün önce Çek Cumhuriyeti karşısında geriye düştüğü maçı çevirmeyi başardı ve rakibini 2-1 mağlup ederek 4 maçlık yenilmezlik serisini sürdürdü. İngiltere karşısında bugün de bir sürpriz yapabilirlerse gruptan çıkma adına çok büyük avantaj yakalayacaklar. İngiltere maçın net favorisi. İç sahada maça hızlı başlayıp devreyi erken bir golle önde kapataaklarını düşünüyorum.

Moldova – Türkiye: MS 2, 1.25 (iddaa) – 1.31 (bets10) ; Moldova, grupta Andorra ile beraber en zayıf iki takım olarak lanse ediliyor. Tabi Fransa, İzlanda ve Türkiye’nin bulunduğu grupta sürpriz yapma ihtimalleri yok denecek kadar az. Grupta oynadıkları 5 karşılaşmada sadece Andorra karşısında kazanabilen Moldova, 3 puan ile grupta 5. sırada yer alıyor. Grupta oynadıkları son karşılaşmada İzlanda deplasmanında da mağlup olan Moldova, rakibine 3-0 kaybetmişti. Bugün Türkiye karşısında da işleri bir hayli zor. Türkiye, grupta bildiğimiz gibi Fransa ve İzlanda ile kıyasıya bir yarış içinde. 3 gün önce grubun 5. Maçında iç sahada Andorra karşısında bir türlü golü bulamayan Milliler, Ozan Tufan’ın 89. Dakikada attığı golle rakibini 1-0 mağlup ederek altın değerinde bir 3 puan almıştı. Bu galibiyet gruptaki umutları korumak adına da son derece önemliydi. Tabi Burak Yılmaz ve Cengiz Ünder’in olmayışı önemli bir handikaptı Türkiye adına. Bugün de Moldova karşısında ne yapıp ne edip kazanılması gereken bir maç. Türkiye’nin kazanmaktan başka çaresi yok. Özellikle İzlanda’nın Arnavutluk deplasmanına konuk olacağını düşünürsek Türkiye’nin alacağı bir galibiyet umutları koruyacak. Türkiye’ye güveniyorum.

Arnavutluk – İzlanda: MS 2, 2.10 (iddaa) – 2.31 (bets10) ; Arnavutluk’un bildiğimiz grupta 2 galibiyeti bulunuyor. Bunlardan birini Andorra’ya diğerini ise Moldova’ya karşı aldılar. Yani kısacası grubun en zayıf 2 takımını mağlup ederek 6 puan ile 4. Sıraya yerleştiler. Gruptan çıkma iddiaları oldukça zor. Zaten lider Fransa ile aralarındada 6 puanlık fark var. 3 gün önce Fransa deplasmanında alışılagelmişin dışında bir futbol oynayan Arnavutluk, yaptığı bireysel hatalar ve savunmadan çıkarken kaptırdığı toplar neticesinde rakibine 4-1 kaybetti. İzlanda ise yoluna devam ediyor. Türkiye karşısında alınan 2-1’lik galibiyetin ardından grubun 5. Maçında iç sahada konuk ettikleri Moldova’yı 3-0 ile geçerek zirve takibini sürdürdüler. Lider Fransa ve 2. Sıradaki Türkiye ile eşit puana sahip olan İzlanda’nın bugün yaşayacağı herhangi bir puan kaybında işlerin zora gireceğini belirtelim. İzlanda maçın favorisi.  Arnavutluk son maçta vasatı aşamamıştı. İzlanda’da zor bir rakip. Diş geçirebileceklerini düşünmüyorum.

Toplam İddaa Oranı: 3.15

Toplam Bets10 Oranı: 3.93

4.591