Yenilikler
Anasayfa / Fenerbahçe / Fenerbahçe’de Neler Oluyor

Fenerbahçe’de Neler Oluyor

Fenerbahçe’de Neler Oluyor

Fenerbahçe önümüzdeki günleri zor geçirecekmiş gibi görünüyor. Öncelikle kulüp hisselerinde satış kararı aldı. Piyasa şartları uygun bulunduğu takdirde satış yapılacağını hatta bunun tekrarlanabileceğini belirttiler. Şu anda Futbol A.Ş. paylarında 19.07 milyon adet paya sahip ve bunun 25 milyon doları sermayeli.

Diğer bir gelişme ise şike davası ile ilgili. 3 Temmuz 2011’den bu yana yapılan duruşmalar bu hafta sonlanabilir. En son 5 Ekim 2015 tarihli günkü duruşmada savcı mütalaasını vermiş ve sanıkların beraatını talep etmişti. Kararın 9 Ekim’de açıklanması netleşti. Tüm kulüp camiası bu karar duruşmasına odaklanmış durumda.

Fenerbahçe'de Güncel Gelişmeler
Fenerbahçe’de Güncel Gelişmeler

Hâkim beraat kararı verse bile Trabzonspor Yargıtay’a başvurabilir. Hatta dava sanıklarının bireysel olarak mağduriyetlerini gidermek için de dava açma ihtimalleri söz konusu. Dava açabilecek kişiler tek taraflı değil. Beraat etmesi durumunda Fenerbahçe kulübü’nün; davanın sürdüğü yıllar boyunca men edildikleri tüm Avrupa kupaları ve Avrupa Ligleri için TFF ve UEFA’ya yüklü bir tazminat davası açması bekleniyor. Ve açıldığı takdirde bu tazminatın rakamının yaklaşık 210 milyon dolar olacağı tahmin edilmekte.

Diğer bir merak konusu Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın karar sonrası görevinde durup durmayacağı üzerine. Çünkü daha önceki bir açıklamasında dava sonuçlanınca görevi bırakacağını söylemişti. Bu şekilde olursa Ali Koç’un aday gösterileceği tahmin ediliyor.

Biraz da istatistiklerden bahsedersek, Fenerbahçe oynadığı maçların bazı bölümlerinde çok iyi bir performans sergilerken maalesef istikrar sağlayamıyor ve taraftarlardan tepkiler topluyor. Defansif açıdan genel olarak performansı iyi, istikrarlı ama pozisyonları sağlam olmadığından neredeyse her pozisyonda kalesinde bir gol görme durumuna geliyor. Yani istatiksel olarak 13 resmi maçta gördüğü 36 pozisyonda 16 gol yedi. Yani neredeyse her iki pozisyondan birisi gol ile sonuçlandı. Kendi içinde bulunduğu 78 pozisyonunda 19’unu gole çevirebildi.

Taraftarlar bu konuda tepkili. Her gelen atıyor manşetleri ile birlikte son 3 maçta verdiği her pozisyonda gol yedi.

Fenerbahçe taraftarının ve yönetimin düşüncesine göre, savunma oyuncularının yaptığı bireysel hatalar ve boşuna duran toplar buna sebep oldu. Bu da gol yeme istatistiğini önemli ölçüde etkiledi. Bu şekilde bir türlü istenileni yakalamıyor. Bu da oyun olarak istediklerini ve gösterebileceklerini sahada tam anlamıyla gösterememelerine neden oluyor.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında futbol tr

Mutlaka bakın

Türkiye Sportoto Süper Lig iddaa tahminleri ve analizleri

Adana Demirspor Samsunspor İddaa Tahmini 02.12.2023

Trendyol Süper Lig’de üst sıra takibini sürdürmek isteyen Adana Demirspor evinde, Samsunspor’u konuk edecek. Mücadele …

Türkiye Sportoto Süper Lig iddaa tahminleri ve analizleri

Pendikspor Galatasaray İddaa Tahmini 02.12.2023

Trendyol Süper Lig’de liderlik hesapları yapan Galatasaray deplasmanda, Pendikspor’un konuğu olacak. Karşılaşma saat 19.00’da başlayacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir