Danimarka Brezilya Olimpiyat Futbol Maçı Yorumu İddaa Tahmini (11.08.16)

Brezilya’nın Rio kentinde 5-21 Ağustos arasında gerçekleştirilen Olimpiyat oyunları, evsahibi Brezilya adına hayal kırıklığıyla geçiyor. Organizasyon anlamında başarılı olsalar da sportif müsabakalarda en çok güvendikleri dal olan futbolda dahil olmak üzere başarısız gidiyorlar. Brezilya son şansını kullanmak için 11 Ağustos’un ilk saatlerinde Danimarka ile karşılaşacak. Brezilya Danimarka Olimpiyat futbol dalı erkekler grup maçının iddaa oranlarında Brezilya lehine açılmış olan 1.20 dikkat çekiyor. Brezilya bu maçta, diğer iki maçtaki silik oyuna rağmen yine de net favori olarak çıkacak. Danimarka galibiyeti ya da beraberlik, gerçekleşmesi zor bir ihtimal olarak değerlendirilmiş.

Brezilya Olimpiyatlara ortalama 23 yaş ve altı oyuncularla katıldı. Brezilya’nın Olimpiyat oyunlarındaki en büyük sürprizi ise Neymar oldu. Neymar’ın varlığı ile diğer genç takımlara karşı ciddi bir fark elde edeceği düşünüldü. Çünkü diğer takımların hiçbirinde bu tip bir süper star oyuncu bulunmuyor. Fakat Neymar‘ın şu ana kadar olan performansı ciddi anlamda takımını taşımaya yetmedi. Hatta Brezilya taraftarları onun bu vasat oyunundan dolayı protesto etti. Kadın futbol takımının yıldızlarının kendisinden daha etkili olduğu konusunda ince göndermeler söz konusu oldu. Neymar‘ın 3. maçta takımı adına patlama yapmasını bekliyorum. Barcelonalı süper yıldız, genç arkadaşlarıyla beraber Danimarka‘yı bir şekilde geçmek zorunda. Hatta averaj hesaplarını göz önüne alırsak bu maçta farka da gitmek isteyeceklerdir. Daha önce oynadıkları 2 maçta da Brezilya takımı sayısız gol fırsatı teptii. Özellikle son Irak maçında 20 civarı gol pozisyonları vardı. Evsahibi olmanın stresini yaşıyor olabilirler.

Danimarka’nın Brezilya karşıısnda herhangi bir şansı olduğunu düşünmüyorum. İlk yarı 2 tercihim olacaktır. Keyifli seyirler dilerim.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.