Amerika Sırbistan Olimpiyat Kadın Basketbol Maçı İddaa Yorumu (1.08.16)

Olimpiyatlarda kadın basketbol maçları oldukça zevkli geçiyor. Türkiye kadın basketbol takımızın da iddialı olduğu ve madalya umudunun olduğu organşizasyonda, öne çıkan iki takım, grup aşamasında karşılaşacak. Kadın basketbolunun en önemli takımı Amerika ile Sırbistan arasındaki maç, 1 Ağustos günü oynanacak. Maçta handikaplar Sırbistan tarafında. Benim beklediğimin  çok üzerinden bir handikap açılmış. 34.5 handikap Sırbistan gibi iyi bir ekip için abartılı bir handikap diye düşünüyorum.

Amerika, bir aksilik yaşamazsa bu olimpiyatlarda da altın madalyayı evine götürecek. Onları en çok zorlayan takıma karşı bile İddaa‘da 30 civarında handikap açılıyor. Hem erkek hem de kadın basketbol takımları, ciddi anlamda her takımı bir anda basit gösterebiliyor. Sırbistan kadın basketbol takımının ne kadar güçlü ve fizikli bir takım olduğunu A mili takımımız karşısında gördük.

Amerika, en son maçta İspanya’yı adeta sahadan sildi. 40 civarında bir farkı İspanya gibi güçlü bir takım, sadece Amerika gibi bir takımdan yiyebilirdi. WNBA liginin en büyük yıldızları milli takımın içinde yer alıyor. Taurasi, Donne, Angel gibi starlar, her maçta şov yapıyor. Kenarda bekleyen ve oyuna giren kim olursa olsun elini kolunu sallayarak sayı atıyor. Amerika için her maç antreman havasında.

Sırbistan Amerika maçında, her ne kadar Amerika’yı övsek de yine de İspanya’dan sonra bir de Sırbistana karşı 35 fark atacaklarını düşünmüyorum. Amerika maçı elbette yine rahat kazanacaktır fakat bu rahatlık 35 küsur sayılarda fark atmasına sebep olmayacaktır. Herkese keyifli seyirler dilerim.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.