Yenilikler
Anasayfa / Belçika Milli Takımı / Belçika İrlanda Cumhuriyeti Euro 2016 Grup Maçı Yorumu (18.06.16) İddaa Tahmini

Belçika İrlanda Cumhuriyeti Euro 2016 Grup Maçı Yorumu (18.06.16) İddaa Tahmini

Belçika ile İrlanda Cumhuriyeti Euro 2016 grup müsabakası ikinci maçında karşı karşıya geliyor. Maç 18 Haziran Cumartesi günü saat 16:00’da başlayacak. Günün ilk maçında karşılaşacak Belçika ve İrlanda Cumhuriyeti, ilk maçlarında 3 puanla tanışamadı. Bu maçın bizim için bir anlamı şu ki maçı Cüneyt Çakır yönetiyor olacak. Cüneyt Çakır’ın ilk maçında Portekiz İzlanda müsabakasında otoritelerden tam not aldığını söyeleyebiliriz.   Belçika İrlanda maçının iddaa oranları Belçika 1,50, beraberlik 3,30 ve İrlanda galibiyeti 4,30 olarak belirlenmiş.

Her iki takımın da Euro 2016‘daki ilk müsabakalarına kısaca değinelim, ardından maçın değerlendirmesine ve takımların son durumlarına geçelim. Belçika milli takımı büyük takım olarak nitelendirilen İspanya Almanya İngiltere İtalya Fransa Portekiz gibi takımların hemen akabinde, sürpriz şampiyonluk adaylarından bir tanesi olarak bu turnuvaya geldiler. Belçika milli takımının son dünya kupasında ne kadar iyi sonuçlar aldığını hep birlikte gördük. Buraya gelirken, hem hazırlık hem de eleme grubu maçlarında da iyi bir futbol seyrettik. Fakat daha önce de dediğimiz gibi turnuva deneyimi çok farklı çok özel bir süreç. Belçika bu deneyime dahil olmuş durumda, takım olarak ilk maçta gerçekten ne yapacaklarını bilemez durumdaydılar. Oyuncular İtalya maçı sonrası özeleştri verdiler ve bir sonraki maçta bu kötü oyunu telafi edeceklerini belirttiler. Hazard Felliani gibi iyi futbolcuların kazanma hırsları ve oyun zekaları, liderlikleri bu anlamda güven veriyor.

İrlanda tarafına baktığımızda ise onları ilk olarak İsveç maçında izleme olanağımız oldu. O maçta müthiş bir taraftar grubu vardı ve maç sonuna kadar takımlarını çok etkili bir biçimde desteklediler. İralnda buraya iki temsilciyle geldi. Kuzey İrlanda’yı buralarda ilk kez izledik; ama İrlanda Cumhuriyeti, buraları çok defa oynamış bir ülke. İrlanda her zaman turnuvalarda yer almayı başarıyor fakat genelde grup aşamasında başarısız oluyorlar. Avrupa şampiyonalarında 6 maçtır galip gelemiyorlar. 2002 dünya kupasında onların başarılı futbolları akılda kalıcıydı. Sonrasında bu istikrarı turnuvalara pek yansıtamadılar. İrlanda ve Belçika tam 7 defa karşılaştı, bunların 5 tanesini Belçika kazanırken 2 tanesi berabere sonuçlandı. Resmi bir şampiyonada ilk defa kapışacaklar. Belçika’da De Bruye ve Hazard‘ın çok hafif sakatlıkları var, ama büyük oranda oynamalarına engel değil. Belçika’nın bu maçı domine edeceğini düşünüyorum. Tahminim 1.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

UEFA Euro 2024 iddaa tahminleri ve analizleri

Slovakya Bosna Hersek İddaa Tahmini 26.03.2023

Euro 2024 Elemeleri J Grubu’nda, Slovakya evinde, Bosna Hersek’i konuk edecek. Tehelne Pole Stadyumu’nda oynanacak …

UEFA Euro 2024 iddaa tahminleri ve analizleri

Lüksemburg Portekiz İddaa Tahmini 26.03.2023

Euro 2024 Elemeleri J Grubu’nda, Lüksemburg evinde, grubun favori takımı Portekiz’i konuk edecek. Müsabaka 21.45’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir