Yenilikler
Anasayfa / Avusturya Milli Takımı / Avusturya Macaristan Euro 2016 Grup Maçı Yorumu (14.06.2016) İddaa Tahmini

Avusturya Macaristan Euro 2016 Grup Maçı Yorumu (14.06.2016) İddaa Tahmini

Euro 2016 F grubu mücadelesinde maçlar 14 Haziran Salı günü oynanacak. Diğer günlerin aksine programda Salı günü üç yerine iki maç olacak. Bunlardan birincisi saat 19:00’da oynanacak olan Avusturya Macaristan maçı. Avusturya ve Macaristan isimlerini bir arada olarak tarih derslerinden iyi hatırlıyoruz. Avusturya Macaristan imparatorluğu iki hükümetli, tek hükümdarlı ortak bir devletti, uzunca süre aralarında bir ortaklık kuruldu. Dolayısıyla bu iki ülke arasında tarihsel bir yakınlık ve bağ söz konusu. Her iki ülke halkı da bu maçı bu açıdan çok önemsiyor. Çekişmeli ve seyir zevki çok yüksek, tempolu bir maç bizi bekliyor olacaktır.

Avusturya Macaristan arasındaki bu renkli maç için açılan İddaa oranları Avusturya lehine görülüyor. Rakibine göre çok daha tecrübeli ve iyi bir takım olan Avusturya’ya açılan oran 1.50. Beraberliğin 3,40 olduğu maçta Macaristan galibiyetinin karşılığı 4.30.

Avusturya takımı iki önceki turnuvanın, yani Euro 2008’in İsviçre ile beraber evsahibi ülkesiydi. O turnuvada çok başarılı olduklarını söylemek güç, ama ülke futbolunun gelişim içinde olduğunun sinyallerini de dünyaya göstermişlerdi. Avusturya’daki yükselişi, biraz Belçika futbolundaki yükselişe benzetiyorum. Eşzamanlı olarak yükselişe geçtiler ve benzer futbol tarzlarına, oyuncu profillerine sahipler. Eleme aşamasında İsveç gibi, Karadağ ve Rusya gibi takımlarla mücadele ettiler. Görece, diğer gruplara göre kolay bir gruptan geldiler. Hazırlık maçlarında bir tanesi Türkiye’ den olmak üzere 3 mağlubiyet gördüler.

Macaristan takımı, tarihlerinde üçüncü defa Avrupa futbol şampiyonasında boy gösterecek. Ülke futbolu genelde inişli çıkışı periyotlara sahip. Katıldığı iki Avrupa şampiyonasında da çok başarılı sonuçlar aldılar. Neredeyse yarım asırdır bu kupaya dahil olamayan Macaristan, F grubundan çıkmak için mücadele edecek. Eleme sürecinde onlar da Yunanistan, K. İrlanda, Romanya ve Finlandiya ile kapıştı. Playoff’a kalan Macarlar, Norveç’i bu aşamada eledi.

Avusturya Macaristan maçında 3 gol çıkma olasılığını düşük görüyorum. Dolayısıyla bu maçtaki kişisel tercihim 2.5 alt şeklinde olacaktır. Oran 1.50. Herkese keyifli seyirler.

Avusturya Macaristan Lothar Matthäus iddaa bahis tahmini 14 Haziran

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Tuzlaspor BB Erzurumspor İddaa Tahmini 29.11.2021

Türkiye TFF 1. Lig’inin 14. haftasında, lige son müsabakalarını kazanan iki takımın mücadelesinde Tuzlaspor ile …

Günün İddaa Kuponu (8) 28.11.2021

Günün en çok güvendiğim maçlarından oluşan kuponum hazır. Yayınlamış olduğum 3 maçlık kupona güvenim 7/10. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.