Yenilikler
Anasayfa / 91. Gazi Koşusu / 91. Gazi Koşusu ve 6’lı Ganyan Tahminleri 25 Haziran 2017

91. Gazi Koşusu ve 6’lı Ganyan Tahminleri 25 Haziran 2017

91. Gazi Koşusu ve 6'lı Ganyan Tahminleri 25 Haziran 2017
91. Gazi Koşusu ve 6’lı Ganyan Tahminleri 25 Haziran 2017

Türk Spor dünyasının en önemli olaylarından, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk adına, bu yıl 91.‘si düzenlenecek olan Gazi Koşusu, 25 Haziran Pazar günü saat 20.00‘da koşulacak.

Yarış severler iyi bilir, normalde Dini Bayramların ilk günlerinde yarış yapılmaz. Bu sektörde çalışan binlerce insanın da çoluğu, çocuğu, eşi dostu var neticede. Ancak Gazi Koşusu çok büyük bir klasik ve her yıl Haziran ayının son Pazarında koşulur. Dolayısıyla bu yıl, bu önemli koşu Ramazan Bayramının ilk günüyle çatıştı. Ben şahsen bu yüzden Veliefendi Hipodromu‘nda olamayacağım ancak müthiş bir kalabalığın olacağını tahmin etmek güç değil.

Geçen sene de bu önemli yarış için analizimi paylaşmış, birinci gelen GRAYSTORM’u da tek olarak önermiştim. O yazıyı hatırlamak isteyenler buradan ulaşabilirler. Umarım bu yıl da aynı başarıyı yakalarım ancak bundan da önemlisi, tüm safkanların ayakları düz bassın, bütün jokey ve ilgililerin şans yanında olsun diyerek, 91. Gazi Koşusu yorumlarıma geçiyorum.

DEPOSITORY: Gazi Koşusu’na katılacak en vasat atların başında geliyor ve yalnızca 60 handikap puanına sahip. Bu handikapla bu yarışa katılması gerçekten mucize olmuş. Ekürileri NAÇAL ve SİNYOR ŞAMİL’e de, gidişat olarak herhangi bir faydası olacağını düşünmüyorum. Son katıldığı koşu Sait Akson’du ve vasat bir 8.lik elde etti. Kurt ekürisinin formasını temsil etmekten öteye gidemeyecektir.

91. Gazi Koşusu ve 6'lı Ganyan Tahminleri 25 Haziran 2017
91. Gazi Koşusu – FINESSE

FINESSE: Bu yıl 91.si düzenlenen GAZİ KOŞUSU için favori safkanıma geldi sıra. Müthiş bir ciğere ve güce sahip, 2400 hatta daha uzun mesafelerde efsane bir isim olduğunu, olacağını düşünüyorum. Bunu önümüzdeki yıllarda defalarca kanıtlayacağından da şüphem yok, yeter ki bir kaza bela yaşamasın, ayakları düz bassın. Gücünü oldukça geç alıyor, çok hantal bir at. Ancak o efsane ciğer açılır, gücünü de erken alırsa o dakikadan sonra hiçbir rakibi ezici sprintine karşı koyabilecek kapasitede değil. Özcan Yıldırım’ın dikkat etmesi gereken en önemli husus, yarışı nerede takip ederse etsin, yeter ki FINESSE‘i sürekli yarış içinde tutup onun yarışı unutmamasını sağlasın. Bu hantallığı yüzünden yarışı gerilerde takip edecek. Eğer bu yüzden herhangi bir trafik sorunu yaşamaz ise ben kendisinden öldürücü bir sprint, izleyenlerin de alkışları eşliğinde bir galibiyet bekliyorum. Fakat hislerimi sorarsanız, bence kesin bir yerlerde trafiğe takılıp gücünü geç alacak, sprinte başladığında iş işten geçmiş olacak, PERSHING’in arkasında 2. kalacak ve yarış bittiğinde hepimize “geç kalmasa kazanırmış” dedirtecek.

ESKAYRA: Başarılı jokeylerden Gökhan Kocakaya ile yarışa katılması beklenen ESKAYRA, Erkek Tay Deneme ve Sait Akson koşularında hiç de fena dereceler elde etmedi. Sırasıyla önce 1600 metre ETD’de 4. sonrasında 2100 metre Sait Akson’da yarışı 3. olarak tamamladı. Benim kendisiyle ilgili fikrim ise hiçbir yerde arttıramıyor olduğu. Yarışı en güzel yerlerde takip etse bile, hızını yükseltmekte ciddi bir sorun yaşadığını düşünüyorum. Dolayısıyla bu seviyede, bence birincilik şansı yok gibi. Kocakaya ekstra bir şeyler katmayı deneyecektir fakat ESKAYRA’nın mücadelesi en fazla 4.lük için olacaktır.

GRIFFON: Gazi koşması mucize olan bir diğer safkan. Handikap puanı yalnızca 57. Yarış hayatına İzmir’de başlayıp orada devam ediyor. Uzun süre maiden kalmış ve 9. yarışında kazanabilmiş. Sonrasında ise 2000 metre Çim pistte KV-8 bir yarış koşup 2. bitirmiş. Sahibesi A.Ceyda Feyzullah hanımefendi böyle bir heyecana dahil olmak ve formasını izlettirmek istemiş olabilir ancak yarışta adını duymamızın imkanı yok.

JUST EAGLE: Yarış hayatına Adana’da başlayıp, son iki yarışında Ankara’da iki Grup koşu koşan ve başarı elde edemeyen JUST EAGLE aslında tam bir kumcu. Kendisi için tek ciddi avantaj olduğunu düşünüyorum, o da yarışın bana göre oldukça rölanti tempoda geçecek olması. Bu önemli yarışta çok çok büyük bir sürpriz olacağını düşünen yarışseverler kuponlarına JUST EAGLE’ı ekleyebilirler zira bence buradaki en güçlü ve ciğerli atlardan biri. Yanılmıyorsam 1994 yılında gerçekleşen Gazi Koşusunu, yine hafızam beni yanıltmıyorsa 90 lira civarlarında orana sahip ASJET kazanmıştı. İşte bu yıl da böyle bir sürpriz olacak diye düşünen varsa, bunu gerçekleştirebilecek tek isim JUST EAGLE olabilir.

LAST POINT: Yarış camiasının önemli yetiştiricilerinden Orhan Tanatar’ın formasını temsil edecek olan LAST POINT son yarışında kazanmayı bildi. 2100 metre Çim pistte gerçekleşen Niyazi Polatyar koşusunda 8.95 ganyanı ile tatlı bir sürprize imza atmış gibi görünse bile, bence kazanması mucize ile eşdeğerdi. Bu seviyede, bu başarıyı tekrar edebilmesini beklemiyorum, şansı yoktur.

NAÇAL: Tıpkı DEPOSITORY gibi Kemal Kurt’a ait ikinci safkan NAÇAL. DEPOSITORY’nin yarışa karışmasını beklemiyorum ancak bana göre SİNYOR ŞAMİL’e tavşanlık yapacak olan kendisi olacak. Muhtemelen 1000’in oralarda yarışı bırakacak derecede yavaşlayacaktır. Gücü oldukça sınırlı olan bu ismin, yarışı son sırada tamamlayacağını düşünüyorum.

OĞLUM BERATIM:  Yarışa Uğur Polat yada Akın Sözen ile katılması bekleniyor. Rakiplerinden ESKAYRA için ne düşünüyorsam, OĞLUM BERATIM için de onu düşünüyorum. Son 3 yarışında önce MALAYAN RACING’de 3., ETD’de 11., ve en son SAİT AKSON’da 6.lık elde etmişti. GAZİ koşusunda şans verilecek 7-8 atta ismi geçse de, bence gücü en fazla 4.lük mücadelesi vermeye yetecektir.

ORANGE BLASSOM: GAZİ koşusu koşması dahi mucize olan safkanlardan bir diğeri. Adını duymamızın imkanı olmadığını düşünüyorum. Gidişat ile ilgili de herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Yarışı gerilerde takip edip sprint dahi atamayarak çok gerilerde tamamlayacaktır.

91. Gazi Koşusu ve 6'lı Ganyan Tahminleri 25 Haziran 2017
91. Gazi Koşusu – PERSHING

PERSHING: Tüm Türkiye’nin GAZİ koşusundaki favorisi, benim ise 2. sırada şans verdiğim safkan. Yarışa usta jokey Halis Karataş ile katılacak. Benim kendisi ile ilgili yorumum kesinlikle uzun mesafe atı olmadığı. Peki nasıl başarılı olup kazanıyor derseniz, bunu tamamen Halis Karataş’ın sihirli ellerine bağlıyorum. Bakın burada bir şeyi netleştirelim, ben PERSHING kötü demiyorum, uzun mesafe atı değil diyorum. Karataş kendisini o kadar iyi tanıyor, onun sınırlı ancak inanılmaz patlayıcı gücünü o kadar iyi kullanıyor ki, kısa sprintiyle mesafeyi kısaltarak başarıdan başarıya koşuyorlar. Bu verilerle GAZİ’de tüm Türkiye’nin favorisi olmayı hak ettiği su götürmez bir gerçek. Ben kendisinin yarış karakterini, geçtiğimiz yıl kazanan GRAYSTORM‘a benzetiyorum ve eğer bu yıl kazanan olursa geçen yılın tekrarı gibi bir yarış olacağını düşünüyorum. ETD ve Sait Akson koşularını, yani GAZİ koşusunun en büyük provalarını kazanarak buraya geliyor. Belirttiğim gibi, Halis Karataş yarıştaki en iyi yeri alacak, en doğru yerde PERSHING‘i sprintine başlatacak ve kesin olarak son 400’de gruba hakim olacak. İşte o dakikadan sonra eğer FINESSE henüz gücünü alamamış yada trafik sorunu yaşamış ise, 91. GAZİ KOŞUSU‘nu kazanan isim PERSHING olacaktır.

PIANO SONATA: Benim bu önemli koşudaki 3. sırada şans verdiğim safkan PIANO SONATA. Son iki Gazi koşusunu kazanma başarısını gösteren Ahmet Çelik ile start alması kesin gibi. Kendisine 3. sırada şans verdiğimi söylüyorum ancak onunla ilgili düşüncem maksimum 1600 metre atı olduğu. İnanılmaz çabuk bir şekilde süratleniyor ancak dayanıklılık ve mücadele namına hiçbir şeye sahip değil. Şimdi bana diyeceksiniz ki, madem öyle bu atı nasıl olur da 3. sırada önerirsin? Yarışa çalıştığımda bana kalırsa çok çok yavaş tempoda geçeceğini düşünüyorum. Hem PIANO SONATA, hem de Ahmet Çelik’in en önemli özellikleri, yarış içinde en iyi yeri almaları. Dolayısıyla böyle bir tempoda, iç kulvarda 4-5 olarak gidecek bir SONATA, doğru yerde doğru zamanda yürüyüp en önemli iki rakibini zorlamaya çalışacak. Ben kendisinden net bir 3.lük bekliyorum zira iki büyük rakibinin gücüne dayanamayacağını düşünüyorum ancak kazanma şansı %10 da olsa mevcut.

RUNNER BULL: Son yarışında uzun mesafeye çıkıp büyük hayal kırıklığı yaşattı. Rakipleri PIANO SONATA ve GAZİBORA KHAN’a karşılık dahi veremezken oldukça aciz görünüyordu. Bugün için de ben en ufak bir 1.lik şansının olmadığını düşünüyorum. Rakiplerinin gücü yanında ezilecektir fakat çok gerilerde tamamlayacak kadar da vasat bir at değil. 7 yada 8. sırada bitirmesi kendisi için ideal olacaktır.

SCAMP: Çok net bir şekilde kumcu bir safkan. Bunu sadece katıldığı yarışlara istinaden söylemiyorum, ayak yapısı da çim için en ufak bir ışık vermiyor. Bence kesin olarak katılması gereken ve katılsa başarı sağlayabileceği yarış ANAFARTALAR koşusu olurdu ancak sanırım ilgilileri bu büyük heyecanı yaşayıp şanslarını değerlendirmek istediler. Elbette böylesine önemli bir koşu için bu düşünce oldukça doğal ancak SCAMP’ın geleceği için talihsiz bir karar olmuş. Kalitesiyle bir şeyler yapmaya çalışacaktır fakat ben ilk 8’e dahi girebileceğini sanmıyorum.

SİNYOR ŞAMİL: Kemal Kurt ekürisinin GAZİ’de yarışacak 3 tayından biri ve en şanslısı. Aslına bakarsanız 19 at içerisinde bu mesafeyi en etkili koşabilecek atlardan birisi. Evet 3 yaşlılığında pek bir verim alamadı ve bu yarışın en önemli provaları olan ETD ve Sait Akson’da start dahi almadı. Fakat 2 yaşlılığına baktığımızda, bu yarışın önemli favorilerinden olan PIANO SONATA’lara kafa tutan bir isimdi. Bu mesafeyi en iyi koşması gereken atlardan biri olduğunu söylüyorum zira bu gruptaki en ciğerli atlardan birisi, dolayısıyla uzun mesafeye çok yatkın. Bana kalırsa kendisini ya 1. olarak izleriz yada ilk 4 içinde yer alamaz. Çünkü öyle bir isim ki, sprintini tutturabilir ve ciğeri açılırsa rakip tanımayacaktır. Bana kalırsa bu ihtimal %95 olarak gerçekleşmez ve yarışı 6 yada 7. sırada tamamlar fakat çok at yazmak isteyenlerin atlamaması gereken bir isim olduğunu da tekrar tekrar belirtmek istiyorum.

STORM SEA SWELL: Kurtel ekürisinin formasını temsil edecek tek isim STORM SEA SWELL. Geçen seneki yazımda, Arif Kurtel’in yanlış olduğunu düşündüğüm trilyonlarca yatırımından bahsetmiştim hatırlarsanız. Bu yılki GAZİ Koşusu’na tek bir atla katılabilmiş olmaları, bu ismin de şansının olmaması, ne yazık ki beni doğruladı. Yarışçılığımızın en önemli ekürilerinden olan Kurtel ahırının, böylesine önemli yatırımlar yaparken bizleri Avrupa’da önemli yerlere getirebilecek safkanlar yetiştirmesini bekliyorken böyle bir sonuç benim için beklenen bir şey olsa bile oldukça üzücü. Umarım gelecek yıllar kendileri için çok daha başarılı geçecektir ve yarışçılığımızdaki seviyeyi biraz daha yukarılara taşıyabilirler.

ULAN BATOR: Adını Moğolistan’ın en büyük ve baş şehrinden alan ULAN BATOR tam bir at güzeli. Kendisinin fotoğrafına yada daha önce koşmuş olduğu yarışlara bakarak, muhteşem eşgaline mutlaka göz atmanızı isterim. Sadece dış görünüş olarak değil, yetenek olarak da oldukça başarılı bir isim. GAZİ Koşusu’na Sadettin Boyraz ile katılması bekleniyor. Bu yıl adeta ikinci baharını yaşayan tecrübeli jokey, tempo yarışlarında ülkemizde en başarılı isimlerden. Üstlerde diğer atlarla ilgili yaptığım yorumlardan da okuduğunuz gibi, ben bu yıl GAZİ’de oldukça yavaş bir tempo bekliyorum. Ekürisine yardımcı olmak için tempo yapabilecek NAÇAL ve önlerde gitmeyi isteyebilecek JUST EAGLE’dan başka tempo atı göremiyorum. NAÇAL’ın kalitesinin yetmeyeceğini biliyoruz, JUST EAGLE’ın da çimde başarılı olması zor görünüyor. Dolayısıyla, yarışı 3. sırada takip etmesini beklediğim ULAN BATOR, Sadettin Boyraz’ın da doğru yerde yürümesiyle yarışı çalabilme ihtimaline sahip. Bence PIANO SONATA, PERSHING ve FINESSE’e kafa tutabilecek bir at çıkacaksa, mevcut tempoda bu kesinlikle ULAN BATOR olacaktır. Benim bu yarışta 4. sırada şans vereceğim isim olacak.

ZAFER ATEŞİ: Kariyerinde, 2 yarış önce 2100 metrede GAZİBORA KHAN’ı geçmiş olmak gibi güzel bir başarısı bulunuyor fakat GAZİBORA o yarışta klasik sorununu yaşayıp içeriye doğru kaymıştı. Zaten sonrasında Sait Akson’da boyunun ölçüsünü aldı ve yarışı 5. sırada tamamladı. O günkü yarışı defalarca izlediğimde gördüğüm şey, PERSHING’in kendisini resmen ezercesine geçmesi, FINESSE’in de yaşadığı sayısız talihsizliğe rağmen kendisini geçmiş olması. Yine de buradaki kötü olmayan atlardan biri olduğunu söylemek gerek. ESKAYRA ve ULAN BATOR ile 4,5 ve 6. sırayı paylaşabileceklerini düşünüyorum.

ZÜMRÜTHAN: Gücü nispetinde gayet başarılı yarışları olduğunu söyleyebilirim. Evet GAZİ için pek şans verilmiyor ancak ben bu yarışta sürpriz bir netice arayıp kuponuma 8-9 at yazsam, bunlardan biri kesinlikle ZÜMRÜTHAN olur. Eğer bu yıl GAZİ’de çok büyük bir sürpriz çıkacaksa, tıpkı JUST EAGLE gibi, bu sürprizi bekleyeceğiniz isimlerden biri ZÜMRÜTHAN olmalı. Ancak favoriler güçlerini koşarsa kazanma ihtimali yok.

TARSUS BEYAZI: 91. Gazi Koşusunun tek dişisi TARSUS BEYAZI olacak. Kısrak Koşusunu kazanarak buraya geliyor fakat bana kalırsa bu kesinlikle ölçü değil. Bu yıl dişi atlar o kadar kötüler ki, sadece tek bir temsilcileri var. WANETA’dan başka dişi rakibi zaten yoktu, onun da sıkıntıları sonucu yarışı çok gerilerde tamamlaması yoklukta kazanmasını sağladı. Erkek rakiplerinin yanında şanslı olması, bana mucizeden de uzak gelen bir ihtimal.

Koşacak tüm safkanlar ile ilgili düşüncelerim bu yönde ve umarım hepsinin ayakları düz basar. Aynı şekilde, bu heyecanı yaşayacak olan bütün ilgililere bol şanslar diliyorum.

Sevgili Tanzer Parlar‘ın, çok beğendiğim anlatımıyla renk katacağı 91. GAZİ KOŞUSU ile ilgili tekrar bir toparlama yapacak olursam, yarışın oldukça yavaş bir tempoda geçeceğini düşünüyorum. Ekürilerden NAÇAL tavşanlık yapacak, 2. ve 3. sırayı JUST EAGLE ile ULAN BATOR paylaşacaktır. Onların hemen arkasında konumlanacak isim PIANO SONATA yarışı 4. sırada izlemesini beklediğim isim. Yarışın en önemli favorisi PERSHING 8 ve 10. sıralar civarında bekleyecek, benim favori ismim FINESSE ise en gerilerde hafif teşviklerle gidecektir. Son 600’de önde göreceğimiz isimlerin ULAN BATOR ve PIANO SONATA olmasını bekliyorken, onların dışında PERSHING belirecektir. Son 400 ile 300 arasında PERSHING‘i 2-3 boy farkla önde görmeyi bekliyorum. İşte o andan sonra gözlerimiz en dış kulvarda FINESSE‘i arayacak. Eğer beklediğim şekilde gücünü alarak gelirse PERSHING falan dinlemeyip yarışı kazanmasını bekliyorum ancak ben, bir şekilde şanssızlıklar yaşayıp ikinci şekilde kalacağını hissediyorum.

Sıralamam; gönlümde FINESSE, mantığımda PERSHING, sürprizde PIANO SONATA, çok daha sürprizde ULAN BATOR – ESKAYRA – JUST EAGLESİNYOR ŞAMİL ve ZÜMRÜTHAN şeklinde.

Bets10 bahis sitesinde Finesse kazanır oranı : 5.00, Pershing kazanır oranı : 1.60, Piano Sonata kazanır oranı: 7.00, Ulan Bator kazanır oranı: 10.00, Eskayra kazanır oranı: 23.00, Just Eagle kazanır oranı: 100.00, Sinyor Şamil kazanır oranı: 67.00 ve Zümrüthan kazanır oranı: 35.00. Ayrıca 91. Gazi koşusu için bedava bahis imkanı yine bets10 sitesinde.

Gazi gününe özel Altılı Ganyan heyecanına katılmak isteyenler için kısa yorumlarla bir şablon paylaşacağım.

Günün ilk ayağı Zübeyde Hanım Koşusu olarak koşuluyor. Son yarışında oldukça müsait bir grupta kaybederek hayal kırıklığı yaratan Tatvan İncisi kendini affettirmeye çok yakın. Yarış hayatına çok iyi başlayıp sürdüren Mandarin, verdiği uzun aradan sonra iki yarış görüp formunu buldu ve adından söz ettirecektir. Son olarak da bu mesafelerde her zaman söz sahibi olan Lucky Moment‘ı önereceğim. Birincilik serisini devam ettirebilmek için oldukça zor bir sınav verecek.

2. ayak 3 Yaşlı Dişi İngilizlere ait Nene Hatun Koşusu. Günün en sürpriz neticelerinden birinin bu yarışta olabileceğini düşünüyorum. Gazi yorumumda da belirttiğim gibi bu yıl dişilerin durumu içler acısı. Zorlu yarışta sıralamam Flashing Girl, Black Chinese, Princess Di, Pan İdol, Write To Ellie, Miss Helin, Urfagülü ve Lady Girl şeklinde. Umarım yazdığımız en sürpriz sonuç oluşur.

Gazi’den bir önceki yarış, yani 3. Ayak İstiklal Savaşı Koşusu olarak düzenleniyor. 4 yaşlı Arap atlarının kendi yaş gruplarında en önemli sınavlarından biri olan bu yarış 2100 metre Çim pistte gerçekleşecek. Bu mesafede pek fazla tecrübeleri bulunmayan isimlerin mücadelesinde enteresan bir sonuç oluşabilir. Özellikle bu mesafede çok iyi bir performans beklediğim Madrabaz, pilotunu bulmasıyla çok ters bir yarış çıkartabilir, dikkat! Yarışın en önemli favorileri Denizim ve Storm Girl mutlaka çok şanslılar, benim de ilk iki sıramda yer alıyorlar1. Bu isimlerden sonra sırasıyla Gürsu, Saadın Gücü ve Kınalı Kuzu‘dan da iyi bir yarış bekliyorum.

Günün ve yılın en önemli koşusuna; Gazi için uzun yorumumu okudunuz. Normal kuponlar için Finesse ve Pershing‘i yeterli görüyorum ve sürpriz bir sonuç beklemiyorum. Şansını denemek isteyen yarış severler Piano Sonata, Ulan Bator, Eskayra, Just Eagle, Sinyor Şamil ve Zümrüthan‘ı da kuponlarına ekleyebilirler.

5.Ayak Anafartalar Koşusunda yıkılacağını hiç düşünmediğim bir banko yer alıyor. Uzun mesafeli Sentetik pist yarışlarında şuanda her ata kafa tutabilecek durumda olan bir safkan var; Rebel Yell. Son yarışında herkes kaba kum şampiyonu Bitcoin’i kendisi karşısında favori olarak görüyordu fakat Rebel rakibine ezici bir üstünlük kurdu. Kendisinden çok rahat bir galibiyet bekliyorum.

Son ayakta da Cankardeşler‘in geçilmeyeceğini düşünüyorum. Son yarışında hem pek haz etmediği Ankara çiminden, hem uzun mesafeden, hem de ağır pistten etkilendi. Bu sefer İstanbul’da, 1400 metrede, çok sevdiği şartlarda yarışacak. Daha önce defalarca mağlup ettiği rakiplerini bir kez daha üzecektir. Ali Rıza Bey Koşusunda Cankardeşler bankomdur.

1.AYAK: 13.7.6

2.AYAK: 4.2.15.12.19.11.17.9

3.AYAK: 7.15.11.10.12.14

4.AYAK: 3.10 / 11.16.2.5.14.18

5.AYAK: 12

6.AYAK: 2

Tutar: 17.28 / 69.12 TL

Herkese bol şanslar dilerim.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Can Şentürk

Merhabalar. 1989 yılında Bursa'da dünyaya geldim. İlköğretim ve lise eğitimimi Bursa'da tamamladıktan sonra üniversite eğitimimi de Antalya Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Spora olan ilgim çocukluğumdan beri devam etmekte. Ortaokul zamanlarımda basketbol oynamaktaydım. Bursa il birinciliğine sahip takımımızın,30 dakika süre alan afacan 1 numarasıydım. Futbolda ise babamın da üstün ilgisinden dolayı yaklaşık 7 yaşımdan beri çeşit çeşit dijital platform üyelikleriyle sıkı bir izleyiciyim. Neredeyse Avrupa'nın üst düzey bütün liglerini keyifle takip ediyorum. Hep beraber güzel paylaşımlarda bulunmayı diler, saygılarımı sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.