Yenilikler
Anasayfa / Basketbol / Pınar Karşıyaka Galatasaray Türkiye Basketbol Ligi Playoff Maçı (20 Mayıs 2016) İddaa Yorumu

Pınar Karşıyaka Galatasaray Türkiye Basketbol Ligi Playoff Maçı (20 Mayıs 2016) İddaa Yorumu

Türkiye Basketbol liginin Avrupa’nın en kaliteli ilk üç ligi arasında olduğunu her zaman söylüyoruz. Bunu sadece biz değil, dünya basketbol otoritesi bile söylüyor. Carlos Arroyo, geçtiğimiz gün verdiği bir röportajda, Türkiye basketbol liginin İspanya ligi kadar kaliteli bir lig olduğunu ifade etmişti. Şimdi bu ligin en heyecanlı kısmına giriş yaptık: playofflara.

Playoff ile normal sezondaki maçlar arasında gerçekten çok ciddi farklılıklar ortaya çıkabiliyor. Bazı takımlar playofflara ağırlık verirken bazıları burada deneyimsizliğinin bedelini ödüyor. Playoff çeyrek finalinde Galatasaray ve Pınar Karşıyaka 20 Mayıs günü saat 19:30’da İzmir’de karşılaşacak.Pınar Karşıyaka geçen senenin şampiyonuydu. Fakat normal sezonda ortalama düzeyde bir yerlerde kendine alan bulmuştu. Playofflar performansa dayalı ve sürprize açık seriler olduğu için her zaman her şey olabilir. Bunun örneğini Galatasaray Karşıyaka serisinin ilk maçında hep birlikte gördük.

Galatasaray, çok kolay kazanacağı düşünülen maçı, üst süte yaptığı hatalarla, top kayıplarıyla ve kötü hücum performansıyla 7 sayıyla kaybetti. Bu sonuç, gerçekten Eurocup şampiyonu olmuş Galatasaray takımı için tam bir hüsran oldu. Fakat şimdi bu maçı telafi edecekleri yeni bir şans var. Serinin ikinci ayağı bu defa İzmir’de Karşıya salonunda oynanacak. Karşıyaka geçen seneki kadar başarılı ve etkili bir takım değil elbette; ama yine de kendi sahasında onları yenmek gerçekten çok zor.

Galatasaray burada oynadığı son üç maçı da kaybetti. Hatta bir tanesinde Ergin Ataman sinirlerini o kadar kaybetmişti ki taktik tahtasını yere doğru fırlatmıştı. Karşıyaka maçlarına özel olarak hazırlandığını biliyorum. Bir de bu maç, bütün bir sezona bedel bir maçsa Galatasaray ister istemez ağırlığını maça verecektir. Maçın iddaa oranları an itibariyle henüz açıklanmadı fakat yurtdışı bahis sitelerinde şu anki oranlar  1,73 ve 2,03 şeklinde. Dolayısıyla Galatasaray takımına 1-2 sayılık bir handikap değeri verilecektir. Ben Galatasaray’ın maçı kazanacağını ve geçen seferki yenilgiyi telafi edeceğini tahmin ediyorum.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Spor Ekranı

Spor Ekranı (28 Şubat Salı)

28 Şubat Salı günü oynanacak olan futbol ve basketbol müsabakalarının yayınlanacak kanal listesi şu şekilde; Saat: …

Spor Ekranı

Spor Ekranı – 24 Şubat 2017

18.00 Giresunspor – Elazığspor TRT Spor 19.00 Rizespor – Kayserispor beIN Sports 2 20.00 Kasımpaşa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir