Yenilikler
Anasayfa / Arjantin Milli Takımı / Peru Arjantin Dünya Kupası Eleme Maçı Yorumu İddaa Tahmini (7 Ekim)

Peru Arjantin Dünya Kupası Eleme Maçı Yorumu İddaa Tahmini (7 Ekim)

messi_arjantin_futboltr

Dünya kupası elemeleri dünyanın her tarafında eş zamanlı olarak devam ediyor. Sıkı bir rekabet de Güney Amerika kıtasında yaşanıyor. Her takımın birbirini yenmeye eğilimli olduğu, uzun bir maraton. Kolombiya Ekvator Brezilya Arjantin Uruguay gibi takımların bulunduğu büyük eleme grubundan sıyrılmak gerçekten çok zor. Hatta geçmiş dönemlerde Brezilya ve Arjantin için bile sıkıntılı zamanlar anımsanabilir. Bu dönemde de Arjantin’in puan durumunda işinin garanti olmadığı görülüyor. Arjantin 7 Ekim günü Peru deplasmanına gidiyor. Peru Arjantin maçının İddaa oranları 3.10, 3.10 ve 1.80 şeklinde. Oranların Arjantin açısından böyle iştah açıcı olmasının tek sebebi Messi’nin bu maçta sakat olmasından dolayı yer almaması.

Messi dışında teknik direktörün kadroya almadığı oyunculardan kaynaklı bazı rotasyonlar söz konusu olacak.  Arjantin milli takımı aslında form olarak fena bir dönemde değil. Evet belki son 3 maçın ikisinde berabere kaldılar ama öncesinde de çok uzun süreli bir galibiyet serisi var. Grupta bu durumda olmasının sebebi, grubun başlarında aldığı kötü sonuçlar. Şimdi üst üste aldığı puanlarla 3. Sıraya kadar yükseldiler. Yoksa hala ilk dört sıranın dışında olabilirdi. Arjantin, nefesinde Kolombiya Ekvator ve Paraguay’ı hissediyor. Üçü de çok güçlü takımlar, onlar da kolay kolay bu yarışta teslim olmazlar. Arjantin’in yerini koruması için buradan 3 puan çıkarması gerekiyor.

Peru takımı iç sahada uzun zamandır yenilmiyor, onlar da deplasmanda kötü sonuçlar alan bir ekip. Peru milli takımı asıl çıkışını Copa Amerika’da yaptı. Orada Brezilya’yı yenerek büyük bir sürprize imza atmışlardı. İlk dörtle arasında 8 puanlık bir makasa var, artık onlar için dünya kupası bir mucize. Bu açıdan sahaya çıkıp taraftarlarına güzel bir maç izletmek isterler. Messi olmasa da Arjantin’le baş edeceklerini düşünmüyorum, işin şakaya gelmeyeceğini bilen Arjantin, hedefine bir biçimde ulaşacaktır.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa Kuponu 17.06.2024

17 Haziran Pazartesi akşamı EURO 2024 kapsamında sahne alacak mücadeleleri, kupon olarak düzenledik. Değerlendirmenizi tavsiye …

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa ve Bahis Kuponu 17.06.2024

17 Haziran Pazartesi günü bülteninden EURO 2024 maçlarından oluşan 3 maçlık kuponum hazır. Bol şanslar. Avusturya – …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir