Yenilikler
Anasayfa / Everton / Leicester City Everton (7 Mayıs 2016) İddaa Tahmini

Leicester City Everton (7 Mayıs 2016) İddaa Tahmini

Tam olarak neresinden başlasam bilemiyorum, tıpkı başladıktan sonra yazıyı nasıl bitirebileceğimi bilemediğim gibi. Hep beraber tarihe tanıklık ettik. Ranieri ve öğrencileri bizlere imkansız diye bir şeyin olmadığını bir sene boyunca izlettiler, biz de onlara hakettikleri değeri gösterdik bence. Planımı programımı onların maçlarına göre ayarladığımı hatırlıyorum en az 4-5 maçlarında ve eminim ki benim gibi onbinlerce kişi vardır. 8 ay önce adını bile bilmediğimiz Vardy’ler, Mahrez’ler, Okazaki’ler birdenbire futbol kahramanları olup çıktılar karşımıza. Bir futbolsever olarak ellerimiz patlayıncaya kadar alkışlasak inanın bu yaptıkları iş karşısında az bile.

Az önce saydığım 8 ay öncenin isimsiz kahramanları 7 Mayıs Cumartesi günü İngiltere Premier Lig şampiyonu ünvanıyla saat 19.30’da King Power’ın çimlerine ayak basacaklar. Artık bir Premier Lig klişesi olarak da Everton’lu oyuncular sağlı sollu dizilip şampiyon meslektaşlarını alkışlayacaklar. Aslına bakarsanız Chelsea Tottenham’la berabere kalarak Leicester’a iyilik mi yaptı kötülük mü yaptı karamsarım. Zira bu adamlar kesinlikle kendileri kazanarak şampiyonluğu ilan etmeyi haketmişti. O anlarda kim bilir neler yaparlardı, nasıl çıldırırlardı tahmin bile edemiyorum, bu vesileyle Chelsea’ye de şakayla karışık sitemlerimi iletiyorum.

Şampiyonun karşısında hedefsiz bir Everton var. Ligde her sene orta sıralarda yer alan, ne bir adım ileri ne de bir adım geri giden bir ekip halindeler yıllardır. Uzun bir süre de bunun değişeceğini düşünmüyorum. Tabi bütün dünyanın asıl merak ettiği soru Leicester’da transfer sezonunda neler yaşanacağı. Umarım yıldızlarını ellerinde tutabilirler çünkü futbolu biraz daha derin inceleyen herkesin görebileceği gibi aslında bu yıldızlar kendi çöplüklerinin yıldızı, yani sistemin yıldız haline getirdiği isimler. Yani Vardy yada Mahrez seneye Real Madrid veya Barcelona’ya dahi transfer olsalar ben pek başarılı olacaklarını sanmıyorum hatta kesinlikle öyle olacağını temin edebilirim.

Maçta şampiyon lehine açılan oran 1.65, beraberlik 3.50 ve Everton 3.20 şeklinde. Her ne kadar Leicester’lı oyuncuların şuan bulutların üzerinde olduğunu düşünsem de, Ranieri‘nin onları bir şekilde yeşil sahanın çimlerine indireceğini düşünüyorum. Ayrıca şampiyonluk payesinin de hakkını verebilmek için maça ayrıca bir motivasyon ve özgüvenle çıkacaklarını da kestirmek zor değil. Şampiyonun kazanmasını bekliyorum. Tahminim MS-1 şeklinde.

 

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Can Şentürk

Merhabalar. 1989 yılında Bursa'da dünyaya geldim. İlköğretim ve lise eğitimimi Bursa'da tamamladıktan sonra üniversite eğitimimi de Antalya Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Spora olan ilgim çocukluğumdan beri devam etmekte. Ortaokul zamanlarımda basketbol oynamaktaydım. Bursa il birinciliğine sahip takımımızın,30 dakika süre alan afacan 1 numarasıydım. Futbolda ise babamın da üstün ilgisinden dolayı yaklaşık 7 yaşımdan beri çeşit çeşit dijital platform üyelikleriyle sıkı bir izleyiciyim. Neredeyse Avrupa'nın üst düzey bütün liglerini keyifle takip ediyorum. Hep beraber güzel paylaşımlarda bulunmayı diler, saygılarımı sunarım.

Mutlaka bakın

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa Kuponu (4) 20.04.2024

İddaa bülteninde yer alan güvendiğim maçlar arasından seçtiğim kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol …

Günün İddaa Kuponu Futbotr.com

Günün İddaa Kuponu (3) 20.04.2024

Günün maçları arasından seçtiğim kuponumu sizler ile paylaşıyorum. Az hırs bol kazançlar diliyorum. Boavista – …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir