Kuzey İrlanda – İsviçre İddaa Tahmini 09.11.2017

2018 Dünya Kupası Elemeleri İddaa Tahminleri

2018 Dünya Kupası Elemeleri İddaa Tahminleri

2018 Dünya Kupası Elemeleri Play Off ilk maçında Kuzey İrlanda evinde İsviçre‘yi konuk edecek. Hem maçın hem de turun favorisi İsviçre olarak gösteriliyor.

İddaa risk yönetimi ev sahibi Kuzey İrlanda galibiyetine 2.80, beraberlik tercihine 2.70, konuk ekip İsviçre galibiyetine ise 2.10 oran açmış durumda. Mücadelede 2.5 gol altı oranı 1.30 iken, 2.5 gol üstü oranı ise 2.30 olarak belirlenmiş. Öte yandan maçta karşılıklı gol var oranı 1.75, karşılıklı gol yok oranı ise 1.60 olarak gözümüze çarpıyor. Kuzey İrlanda ve İsviçre takımları arasındaki mücadele saat 22.45’te başlayacak.

Kuzey İrlanda Favori Değil

Almanya‘nın ardından grubu 2. sırada tamamlayan Kuzey İrlanda beklentilerin çok üzerinde bir performans sergiledi ama Almanya gibi bir ekolü geride bırakıp gruptan lider olarak çıkmakta kolay bir iş değil. Grupta oynadıkları 10 maçta 3 mağlubiyet yaşamışlardı ve 3 mağlubiyetin ‘si Almanya’ya karşı. Grubun son maçında da 2. sırada yer almayı garantiledikleri için Norveç karşısında yaşanan rehavet maçı kaybetmelerine neden olmuştu. İsviçre karşısında da bence turun favorisi değiller. Eğer turu geçmek istiyorlarsa bugün İsviçre karşısında mutlaka kazanmaları gerekiyor. Zira Kuzey İrlanda adına rövanş maçı oldukça zorlu geçecektir.

İsviçre Kıl Payı

İsviçre grubun ilk maçından başlayıp son maça kadar gerçekten etkileyici bir performans gösterdi. Herkes gibi ben de grupta lider olmalarını ve Dünya Kupası’na doğrudan katılmalarını bekliyordum ama Portekiz‘e karşı son maçta alınan 2-0‘lık mağlubiyet İsviçre’yi liderlikten etti ve averaj üstünlüğüyle doğrudan Dünya Kupası biletini alan Portekiz oldu. Elemelerde üst üste 9 maç kazanan İsviçre bu performansı ile kesinlikle Dünya Kupası’nda olmayı hak ediyor. Son maçta Portekiz karşısında alınan mağlubiyeti bir an önce unutmaları gerek. Bugün Kuzey İrlanda karşısında hem maçın hem de turun favorisi olduklarını düşünüyorum. Seferovic ve Shaqiri önderliğinde ilk maçtan istediği sonucu alabilecek güçteler.

İddaa Tahmini

Taraf bahsin de önceliğim İsviçre galibiyeti olsa da ilk yarıda dengeli bir oyun izleyebiliriz. İlk yarıda golsüz eşitlikle geçilecek gibi duruyor.

İddaa Oranı: İY 0 / 1.60

Bets10 Oranı: İY 0 / 1.83

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.