Yenilikler
Anasayfa / Futbol / İzlanda Türkiye Dünya Kupası Grup Eleme Maçı İddaa Tahmini (9 Ekim)

İzlanda Türkiye Dünya Kupası Grup Eleme Maçı İddaa Tahmini (9 Ekim)

futboltr_izlanda_turkiye

Türkiye’nin dünya kupası elemelerine iyi başladığını da kötü başladığını da söylemek gerçekten zor. Şu ana kadar kazanamadılar da ama bir yandan da kaybetmediler de. Grupta yaptıkları ilk üç maç, galibiyet puanlarını toplayacak. Ama burada zaten her takım Kosova’dan bir şekilde 3 puanı alıyor. Mesele iç sahada bu takımlarla oynanan maçları doğrudan kazanmak, dışarıda ise alınacak bu tip galibiyetler, gruptan çıkma noktasında büyük avantaj sağlayacaktır. Galibiyetin hangi maçta olduğu bence belirleyici öğe. Ukrayna’ya kaybetseydik, doğrudan rakibimiz olduğu için işimiz çok zora girerdi. O 1 puan hesaplar yapıldığında çok anlamlı olabilir.

 Türkiye İzlanda maçı 9 Ekim günü başlayacak. Maçın İddaa oranları 2,20, 2,80 ve 2,50 şeklinde. İzlanda’nın birgün Türkiye karşısında favori çıkacağı kimin aklına gelirdi. Geçen sene burada oynadığımız maçta İzlanda karşısındaki oranımız 1.70  civarındaydı. İzlanda şu anda takım disiplini, teknik ve taktik bilinç ve moral açısından bizim önümüze geçmiş durumda. Takım oyuncuları takımla eşzamanlı olarak büyüdüler geliştiler.

Biz ise hala Arda Turan kadroda olmalı mı olmamalı mı bunları tartışmakla kendimizi yoruyoruz. Bunun sahadaki oyuncuları etkilediği bir gerçek. Futbolcular hata yapma korkusu yaşıyor, bir özgüven sorunu var. Bunu kırmak adına acil bir 3 puana ihtiyaç var. Fatih Terim takımları bu tip deplasmanlarda, ne zaman galibiyete acilen ihtiyaç duyulsa sonuç almıştır. İzlanda son maçta kötü oynasa da son dakikada gelen 2 golle Finlandiya’yı geçti. Türkiye’nin İzlanda’dan tek bir artısı var, biraz daha deneyimliyiz. Bu deneyimi onlara hissettirip maçı kazanmak durumundayız. Banko diyemesem de İzlanda maçında Türkiye galibiyetini kovalamak istiyorum. Millilerimize başarılar dilerim.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Sturm Graz PSV İddaa Tahmini 30.09.2021

Sturm Graz evinde PSV‘yi konuk edecek. 30 Eylül Perşembe akşamı sahne alacak olan UEFA Avrupa …

Real Sociedad Monaco İddaa Tahmini 30.09.2021

UEFA Avrupa Ligi B Grubu‘na galibiyetle başlayan iki takım, Real Sociedad ile Monaco, 30 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.