İstanbul Başakşehir Fenerbahçe Sper Lig Maçı İddaa Yorumu (21.08.16)

Süper ligin 1. haftasında İstanbul Başakşehir takımı Fenerbahçe‘yi ağırlayacak. Maç Pazar günü saat 21.45’te başlayacak. Her iki takımın ortak özelliği de ülkemizi Avrupa’da temsil ediyor olmaları ve birkaç gün önce Avrupa maçı oynamış olmaları. Fakat moral açısından Fenerbahçe, hem yeni hocasından hem de son farklı Avrupa galibiyetinden ötürü daha avantajlı konumda. İstanbul Başakşehir Fenerbahçe maçının iddaa oranları 3.00 3.15 ve 1.85. Yurt dışı bahis sitelerinden Fenerbahçe’ye verilen oran 2.10 civarında.

Basaksehır_fener_2016_aacılıs

Fenerbahçe Holandalı yeni hocası Advocaat ile iyi bir çıkış yakaladı. Geleceğe dair olumlu sinyaller verdi. Özellikle bu maçta en çok ön plana çıkan oyuncu Slovak oyuncu Stoch oldu. Stoch kişisel olarak zaten çok beğendiğim ve sürekli kiralık olarak takımdan gönderilişine pek anlam veremediğim bir oyuncuydu. Sonunda bu sezon başında kendini gösterebilecek bir fırsat yakaladı ve bunu çok iyi değerlendirdi. Onun dışında Perreira ile futbolcular arasındaki ilişkilerin ne kadar sağlıksız olduğu aslında kendini her açıdan belli ediyor. Yeni hoca ve yeni sistemle beraber takımdaşlık duygusu bir anda öne fırladı. Zaten Volkan Demirel basın toplantısında cümle arasında bunu ima etmişti. Fenerbahçe sezon başında böyle bir karar alarak çok doğru bir iş yaptı. Bu durum onu bu senenin şampiyonluk konusunda en önemli favorisi yapacaktır.

Fenerbahçe kendisine çok ters gelen bir takımla oynuyor. Fenerbahçe eski adıyla İstanbul Büyükşehir yeni adıyla Başakşehir’e karşı son yıllarda oynadığı maçların çoğunda 3 puan alamadı. Özellikle deplasmanda, Başakşehir’e karşı galip gelmekte çok zorlanıyorlar. Başakşehir Avrupa’dan dolayı daha fazla yıpranmış olabilir. Çünkü kulüp bunu ilk defa yaşıyor.

Fizik kondisyon açısından  sezonu erken açtıkları için diğer Anadolu takımlarına göre bir avantajları olabilir. Fakat bu maç özelinde moralsiz ve yorgun Başakşehir’in özgüveninde bir nebze zedelenme olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe‘de ise özgüven epey yüksek bir seviyede. Bu moral ve momentumla sezonu iyi açacaklardır. Ters gelen bu deplasman krizini de aşacaklarını düşünüyorum.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.