Günün İddaa Kuponu 09.09.2019

9 Eylül Pazartesi gününün bülteninde güvendiğim maçlardan oluşan 3 maçlık kuponum hazır. Herkese bol şans. 

Azerbaycan – Hırvatistan: MS 2, 1.20 (iddaa) – 1.28 (bets10) ; Azerbaycan’ın gruptaki kötü gidişatı devam ediyor. Grupta oynadığı 5 karşılaşmada henüz puan alma başarısı gösteremeyen Azerbaycan, 3 gün önce oynadığı Galler maçından da 2-1’lik mağlubiyet ile ayrıldı. Grupta herhangi bir iddiası olmayan Nikola Jurjevic’in öğrencileri grubun son sırasında yer alıyor.Grubun 6. maçında Hırvatistan karşısında da puan alabileceklerini düşünmüyorum. Hırvatistan ise galibiyetlerine bir yenisini daha ekledi ve geçtiğimiz günlerde Slovakya deplasmanından 4-0’lık galibiyet ile döndü. Bu galibiyet ile puanını 9 yapan Hırvatlar, grupta 2. sırada yer alıyor. Ancak grup lideri Macaristan ile eşit puana sahip olduklarını belirtelim. Slovakya karşısında etkili bir oyun sergileyen Ivan Perisic, Azerbaycan karşısında da takımın en önemli gol silahlarından biri olacak. Hırvatistan’ın grup liderliği açısından kazanması gereken bir maç. Azerbaycan deplasmanında kazanıp yollarına devam ederler.

İskoçya – Belçika: MS 2, 1.30 (iddaa) – 1.42 (bets10) ; İskoçya adına 3 gün önce oynadıkları Rusya karşılaşması büyük önem arz ediyordu. Rusya karşısında kazanabilseler gruptan çıkma adına umutlarını iyice yükselteceklerdi. Rusya karşısında maça hızlı başlayıp golü de buldular ama sonrasında Rusya’ya karşı direnemeyen İskoçlar, rakibine 2-1 kaybetti. Bu mağlubiyet ile birlikte 2. sıradaki Rusya ile aradaki puan farkı 12’ye yükseldi. Haliyle gruptan çıkma şansları da iyice azaldı. Belçika yoluna dolu dizgin devam ediyor. Grubun en güçlü takımı olmakla beraber grupta oynadıkları 5 karşılaşmanın tamamını kazanarak 15 puan ile lider konumda yer alıyorlar. Geçtiğimiz günlerde San Marino deplasmanından 4-0’lık galibiyet ile döndüler. 5 maç sonunda 15 gole ulaşan Belçika maç başına 3 gol ortalamsı ile oynuyor. İskoçya karşısında da maçın favorisi olduklarını belirtelim. İskoçya ne iç ne de dış sahada hiç güven vermiyor. Grup lideri Belçika’nın bu maçı da kazanarak grupta 6’da 6 yapacağını düşünüyorum.

Macaristan – Slovakya: 10 (ç), 1.20 (iddaa) – 1.32 (bets10) ; Macaristan, bildiğimiz gibi gruba Slovakya deplasmanında mağlubiyet ile başlamıştı ama bu mağlubiyetin ardından çıkışa geçen Marco Rossi’nin öğrencileri, oynadığı 3 maçı da kazanarak grupta liderliğe yükseldi. Grubun son maçında iç sahada Galler’i 1-0 mağlup etmişlerdi. Grubun 5. maçında sahasında Slovakya’yı konuk edecek olan Macaristan önümüzdeki ay Hırvatistan ile grubun kaderini belirleyecek bir maç oynayacak. Slovakya ise grubun istikrarsız takımlarından biri. 4 maç sonunda 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet alan Pavel Hapal’ın ekibi topladığı 6 puan ile 4. sırada yer alıyor. Tabi hala gruptan çıkma şansları var ama 3 gün önce iç sahada Hırvatistan karşısında gösterdikleri performans hiç güven vermedi ve sahadan 4-0’lık mağlubiyet ile ayrıldılar. Macaristan maçın favorisi. Slovakya karşısında kazandıkları takdirde gruptan çıkma şansları iyice artacak. Ben kazanamasalar bile en azından kaybetmeyeceklerini düşünüyorum.

Rusya – Kazakistan: H1, 1.40 (iddaa) – 1.48 (bets10) ; Rusya adına geçtiğimiz günlerde alınan galibiyet son derece önemliydi. Büyük bir aksilik olmadığı takdirde Belçika ile beraber gruptan çıkan 2 takım olmaları bekleniyor. Bildiğimiz gibi tek mağlubiyetini Belçika’ya karşı alan Rusya, son 4 maçının da kazanmayı başardı. İskoçya karşısında geriye düştükleri karşılaşmada Zhirkov ve Dzyuba’nın golleriyle kazanan Rusya’nın, en yakın takipçisi Kazakistan ile arasında 5 puanlık fark bulunuyor. Bugün de Kazakistan karşısında rahat bir galibiyet almaları bekleniyor. Kazakistan’ın gruptan çıkma umudu hala var ama bunun zor olduğunu belirtmek gerekiyor. Bugün karşılaşacakları Rusya karşısında kazanabilirlerse bu umutların bir anlamı olabilir. Eğer Rusya’ya kaybederlerse şansları iyice azalacak. Grupta 7 puan ile 3. sırada bulunan Kazakistan’ın bugün karşılaşacağı Rusya ile arasında 5 puanlık fark bulunuyor. 3 gün önce Güney Kıbrıs deplasmanından 1 puan ile dönerek son 2 maçtan 4 puan çıkarttılar. Rusya’dan rahat bir galibiyet bekliyorum. Kazakistan karşısında en az 2 fark ile kazanarak yollarına devam ederler.

Toplam İddaa Oranı: 2.62

Toplam Bets10 Oranı: 3.55

134