Yenilikler
Anasayfa / Basketbol / Gran Canaria Cedevita Eurocup Maçı Yorumu İddaa Tahmini (12 Ekim)

Gran Canaria Cedevita Eurocup Maçı Yorumu İddaa Tahmini (12 Ekim)

gran-canaria

Gran Canaria takımı benim İspanya ligi’nde en beğendiğim 4 takımın içinde. Fakat bu sene lige öyle berbat başladılar ki bende bir “acaba” oluşmadı değil. Oysa Gran Canaria hazırlık döneminde önüne gelen her takımı farklı yenmiş, sezon öncesi güçlü kadrosuyla herkese gözdağı vermişti.

Bu senenin sürpriz takımının Gran Canaria olacağı konusunda birçok kişi hemfikir olmuşken, bu kötü başlangıçı ben takımda oluşan beklentiyle açıklamak istiyorum. Çünkü ilk defa sezon öncesi bu kadar çok konuşuldular, hedeflerini ilk kez bu kadar çok yüksek tuttular. Bu durum resmi maçlar başlayınca oyuncularda bir baskıya dönüşmüşe benziyor. Son Valencia maçında berbat oynadılar, Valencia aldı maçı götürdü. Kötü bir savunma dizgileri vardı ve hemen oyuna küstüler. Onun öncesindeki hafta 20 sayı öne geçtikleri maçı 10 sayı farkla kaybettiler. Bunun açıklanacak bir teknik tarafı yok, bu kadar kolay baskı karşısında direnci düşen bir takımın var olması imkansız. Ligde muhtemelen bundan sonra gerçek güçlerini ortaya koyacaklardır; ama onun öncesinde gerçek patlamayı Eurocup maçında yapacaklar.

 Gran Canaria ilk hafta Hırvat temsilcisi Cedevita ile oynuyor. Aslında o kadar basit bir takımdan bahsetmiyoruz, Avrupa’nın orta düzey bir ekibi. Fakat Fenerbahçe ile oynanan hazırlık maçlarında Cedevita’yı pek beğenmemiştim. O Cedevita’nın Gran Canaria takımını yenmesi gerçekten güç görünüyor. Maçın İddaa handikapları 13.5 sayı ile deplasman ekibinde.Handikap biraz yüksek görünüyor ama Gran Canaria’nın hırsıyla maçtan hiç kopmayacağını tahmin ediyorum. Banko diyemesem de tercihim 1.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

UEFA Euro 2024 iddaa tahminleri ve analizleri

Türkiye Portekiz İddaa Tahmini (2) 22.06.2024

Euro 2024’de F Grubu’nda; şampiyonaya galibiyetler ile başlayan Türkiye ile Portekiz karşı karşıya gelecek. Westfalen …

Futboltr İddaa Tahminleri ve Analizleri

Peru Şili İddaa Tahmini 22.06.2024

Copa America 2024 A Grubu’nda; Peru ile Şili karşı karşıya gelecek. Arlington Stadium’da oynanacak müsabaka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir