Yenilikler
Anasayfa / Bahis sitesi / Golden State Cleveland Nba Final İlk Maçı (3 Haziran 2016) İddaa Yorumu

Golden State Cleveland Nba Final İlk Maçı (3 Haziran 2016) İddaa Yorumu

Nba‘de tarih tekerrürden ibaret. Geçen sene bu zamanlarda yine finalde Cleveland ile Golden State kapışmasına şahitlik ediyorduk. Bu sene bu büyük final, iki takım arasında kendini tekrar edecek. Nba‘de Kasım ayından itibaren başlayan büyük maratonda son düzlüğe girdik. Artık en iyilerin en iyileri meydana çıkıyor. Her iki takım da bu noktaya gelebilmek için aylardan beri üst düzey bir mücadele sergiliyor. Özellikle Cleveland, James önderliğinde bu sene adeta bir hırs küpü. Rakiplerinin ellerini boş göndererek turları geçmeyi başardı. Bu sayede de bol bol dinlenme şansı elde ettiler.

Nba’nin en sempatik takımlarından bir tanesi olan Golden State takımı, Thompson ve Curry‘nin büyüleyici oyunu etrafında finale kadar yürüdüler. Geçen sene elde ettikleri başarının asla bir tesadüf olmadığını bütün dünyaya gösterdiler. Playoff döneminde normal sezona göre ciddi bir düşüşe girdiler ve zaman zaman sekteye uğradılar. Özellikle Oklahama City Thunder serisi adeta kabusları oldu. Nba’de sadece birkaç takım bir seriyi 3-1’den 4-3’e taşımayı başarmış. Golden State bunu başaracak güce de tecrübeye de sahip bir takım. Son Oklahama maçında 13-14 sayı gerilere düşse de bir şekilde maçın içinde kalmayı ve geri dönmeyi bildiler. Golden State ne zaman hangi ara farkı kapatıp farkla öne geçer, bunu anlamak çok zor oluyor. Çok hızlı bir basketbol tarzları var.

Bu seride de çok küçük bir adım önde gösteriliyor. Fakat ben serinin geçen sene kadar kolay geçeceğini düşünmüyorum. Geçen sene Cleveland takımında ciddi sakatlıklar baş göstermişti ve L. James nerdeyse tek başınas avaşmak zorunda kalmıştı. Bu sene Cleveland hem tam kadro hem de çok formdalar. Önlerine kim çıkarsa 4-0 ile elediler. Sadece konferans finalinde bir nebze zorlandılar ve Toronto’dan  2 mağlubiyet aldılar. İlk maçlar genelde evsahibin rüzgarında ilerler, serinin ilk maçını Golden State seyircisiyle kazanmasını bilecektir. Maçın iddaa oranlarına baktığımızda 5,5 handikap değerini deplasman ekibinde görüyoruz. Golden State takımının düz kazanırının karşılığı ise 1,30. Keyifli seyirler.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Spor Ekranı

Spor Ekranı (28 Şubat Salı)

28 Şubat Salı günü oynanacak olan futbol ve basketbol müsabakalarının yayınlanacak kanal listesi şu şekilde; Saat: …

Spor Ekranı

Spor Ekranı – 24 Şubat 2017

18.00 Giresunspor – Elazığspor TRT Spor 19.00 Rizespor – Kayserispor beIN Sports 2 20.00 Kasımpaşa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir