Yenilikler
Anasayfa / Basketbol / Galatasaray Strasbourg Eurocup Final Maçı (27 Nisan 2016) İddaa Yorumu

Galatasaray Strasbourg Eurocup Final Maçı (27 Nisan 2016) İddaa Yorumu

Türk basketbol tarihi açısından gerçek anlamda tarihi bir gece. Abdi İpekçi salonunda Galatasaray, Eurocup şampiyonluğu için son aşamada Strasbourg engelini geçmek zorunda. Fransa’da oynanan maçı 4 sayıyla kaybeden temsilcmizin, bu maçta şampiyon olması için en az 5 farklı galip gelmesi gerekiyor. Muhteşem bir atmosferin yaşanacağı salonda, maçla ve şampiyonlukla ilgili hazırlıklar günler öncesinden tamamlandı. Galatasaray taraftarı final maçını tribünden izlemek için biletleri yaklaşık 5 dakika kadar kısa bir süre içinde bitirdi. Bu maçın en önemli tarafı Eurocup şampiyonu olacak takımın seneye direk Eurolig’de oynama hakkını elde edecek durumda olması. Eurocup final maçları geçen seneye kadar hep tek maç üzerinden oynanmaktaydı. Bu sene ilk kez böyle bir karar alındı ve final maçlarının da çift maç şeklinde oynanmasına başlanıldı. Galatasaray kendi saha avantajını bu kupada en iyi kullanan takım olduğu için bu prosedür temsilcimizin işine gelecektir.

Maçın iddaa oranları yurtdışı bahis sitelerinde 1,18 ve 4,33 şeklinde. Fakat Galatasaray‘ın normal kazanması hiçbir işe yaramayacak. Bunu hesap ederek maçın handikap değerlerine bir göz atalım. Maçta handikap Strasbourg takımına verilmiş durumda. İddaa oyununa göre maçın 1 tamamlanması için Galatasaray’ın maçı en az 9 sayıyla kazanması gerekiyor. Oysa şampiyonluk adına 5 sayılık bir fark da yeterli olabiliyor. Maçın alt üst baremi ise 149,5.

Galatasaray bugüne kadar Eurocup‘ta önüne kim geldiyse ezdi geçti. Gran Canaria, Karşıyaka, Bayern Münih gibi ekipleri içerideki harika oyunuyla hep farklı geçti.  Mc Collum ve Micov takımı bu yolda en çok taşıyan isimler oldu. Onlarda ise Collins dikkat çeken bir isim. Strasbourg, Galatasaray’ın aksine genelde deplasmanlarda çok etkili olabilen bir ekip. İyi bir savunma kimlikleri var ve bu maçı kontrollü götürmeye çalışacaklardır. Fakat Galatasaray’ın kazanmak için tempoyu yüksek tutmaktan başka çaresi görünmüyor. Ben hızlı bir oyun bekliyorum, dolayısıyla maçın 149,5 bareminden Üste yakın olduğunu düşünüyorum.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

Spor Ekranı

Spor Ekranı (2 Mart Perşembe)

2 Mart Perşembe günü oynanacak olan futbol ve basketbol müsabakalarının yayınlanacak kanal listesi şu şekilde; Saat: 20.30 …

Spor Ekranı

Spor Ekranı (28 Şubat Salı)

28 Şubat Salı günü oynanacak olan futbol ve basketbol müsabakalarının yayınlanacak kanal listesi şu şekilde; Saat: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir