Fenerbahçe Grasshoppers Uefa Avrupa Ligi Playoff Maçı İddaa Yorumu (18.08.16)

Fenerbahçe Şsmpiyonlar ligi‘nden elenmenin bedelini hem maddi hem de manevi anlamda çok ağır bir şekilde ödüyor. Her şeyden önce fatura teknik adama kesildi. Radikal bir şekilde formasyonu değiştiren Portekizli teknik adamla bu işin yürümeyeceği kararı, tazminat göz önüne alınarak verildi. Fenerbahçe şimdi yeni teknik adamını bulmuş görünüyor. Hollandalı tenknik direktörle özellikle Grasshoppers maçının öncesinden sözleşme imzalamak oldukça önemliydi. Çünkü bu maça takımın başında bir şekilde bir hocanın bulunması önemli.

Şampiyonlar ligi’nden sonra Uefa Avrupa ligi‘ne motive olmaya çalışmak oldukça zor olacaktır. Ancak grup aşamasından sonraki eleme turlarında Fenerbahçe Avrupa heyecanını yaşayabilir. Şu aşamada taraftarın da oyuncuların da müthiş bir motivasyon içinde olduğunu sanmıyorum. Kabuk değişimleri elbette takımı uyandırır, harekete geçirir, fakat daha hala taraftarı ayağa kaldıracak transferler yapılmadı. Özellikle iyi bir 10 numara transferinin eksikliği takımda bariz hissediliyor.

Bu koşullar altında Fenerbahçe Grasshoppers ile 18 Ağustos Perşembe günü Kadıköy’de oynayacak. İddaa oranları 1.25, 4.00 ve 7.00 şeklinde. Maç şifreli kanal üzerinden yayınlanacak. Fenerbahçe tribünlerinden yine yer yer boşluklar bekliyorum. İstenen sinerji gerçek anlamda oluşturulamadı. Adcovat‘ın oyun stili ve taktik düzeni, hücum organizasyonları belki taraftarı mutlu edebilir. Bu anlamda iyi bir tanışma maçı da denebilir. Van Persie‘nin bu duruma çok sevindiği açık, daha uyumlu bir sezon geçireceklerini tahmşn ediyorum.

Grasshoppers takımı İsviçre‘nin orta düzey takımlarından bir tanesi. Her zaman Basel Young Boys gibi takımların arasına dahil olamıyor. Fenerbahçe’nin turu kolay bir şekilde geçeceğini düşünüyorum. Yeni teknşk adamıyla daha hızlı ve coşkulu başlayacaklardır. Bu anlamda ilk yarı 1 tercihi mantıklı duruyor. Temsilcimize başarılar dilerim.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.