Dortmund Schalke Almanya Ligi Maçı Yorumu İddaa Tahmini (29 Ekim)

lisbon_dortmund_18ekim2016_futboltr

Almanya Bundesliga’da Dortmund ile Schalke arasında güzel bir derbi maçı izleyeceğiz. Maçın İddaa oranları 1.35, 3.60 ve 5.50 şeklinde. Dortmund ve Schalke arasında oynanan son dönemdeki maçlar genelde seyir zevki açısından iyi maçlardı. Yine bu açıdan izlemeye değer bir maç olarak görüyorum.

Dortmund takımını birkaç gün önce bir kupa maçında canlı izleme şansım oldu. 2. Lig takımı Union Berlin karşısında topa sahip olsalar da rakipten 80. dakikada gol yemekten ve maçı zora sokmaktan kurtulamadılar. Herkes Dortmund’dan 4-5 farklı kolay bir galibiyet beklerken 2. Lig takımıyla berabere kalıp maçı penaltılara kadar götürdü. O maçta Emre Mor 90 dakika sahada kaldı ve çok önemli birkaç gol pozisyonu yakaladı. Dortmund’da rotasyon ağırlıklı bir kadro olduğu için bu maça yorgunluk yansımaları olmayacaktır.

Schalke takımı bu seneye çok iddialı bir kadroyla girdiler fakat tam manası ile krizle başladılar. Haftalarca kazanamadılar ve tutuk maçlar oynadılar. Fakat son haftalarda bu ölü toprağını üzerlerinden attılar. Şimdi daha özgüvenli bir Schalke takımı var diyebiliriz. Puan durumunda üst üste aldıkları puanlarla 14. Sıraya kadar çıktılar. Bunu Schalke için kullanmak kulağa komik gelebilir fakat birkaç hafta ligin en dibinde yer alıyorlardı. Dortmund takımında tam 8 tane eksik oyuncu bulunurken Schalke’de 3 oyuncu kadroda yer alamayacak. Dortmund’da eksikler arasında kart cezalısı Emre de var. Bu bakımdan Dortmund’u zorlayacak bir maç olabilir; fakat ben yine de kazanma geleneği olan Dortmund’dan yana olacağım.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.