Yenilikler
Anasayfa / Almanya Milli Takımı / Brezilya Almanya Rio 2016 Futbol Maçı Yorumu İddaa Tahmini (20.08.16)

Brezilya Almanya Rio 2016 Futbol Maçı Yorumu İddaa Tahmini (20.08.16)

Olimpiyatlarda futbol alanında final maçına gelindi. Futbol olimpiyatların popülerlik açısından vasat kulvarlarından bir tanesi. Çünkü her şeyden önce takımlar buraya 23 yaş altı kadrolarıyla geliyor.   İkincisi ise olimpiyat ruhu dünyanın en popüler sporu olan futboldan ziyade atletizm yüzme basketbol güreş bisiklet eskrim tenis gibi sporların daha fazla alan bulduğu festivaller oluyor. Futbol ise bu yapı içinde bir nebze gölgede kalıyor. Fakat bu olimpiyatlar Rio’da yapılıyor. Bu anlamda futbolun en popüler olduğu ülkelerden biri olan Brezilya, taraftarının ilgisiyle futbolu olimpiyatlarda yeniden canlandırıyor.

brazil 2

Brezilya 3. Ligi’nde bile maçlara yoğun bir ilgi olduğunu düşünürsek kendi evlerinde düzenlenen bir organizasyonda futbol takımlarını elbette yalnız bırakmayacaklardı. Nitekim beklenen oldu ve taraftarlar Brezilya’daki futbol maçlarına yoğun ilgi gösterdi. Özellikle Brezilya milli takımının maçlarına ekstra bir ilgi oluştu. Oysa ki Brezilya olimpiyat takımı ilk iki maçında çok kötü bir futbol ortaya koymuştu. Kadın futbol takımı oyuncularının bile gölgesinde kaldıkları kamuoyunda konuşuluyordu. Özellikle gözler takımın en büyük yıldızı olan Neymar’ın üzerine çevriliydi. Neymar bu baskılar altında ilk iki maçta istediklerini yapamasa da sonrasında çıktığı  maçlarda harika işler yaptı. Gerek Danimarka gerekse Honduras’ı farklı geçmeyi başardılar. Bu maçlarda Neymar hem asist hem de golleriyle takıma katkı sağladı. Brezilya erken gol bulduğu zaman oyunun kilidini çabuk çözen bir ekip. Golle beraber hemen coşabiliyorlar.

Almanya olimpiyat takımı  ise finale gelirken A milli takımlarını hiç de aratmadı. Son yarı final maçında güçlü Nijerya’yı devirdiler. Onlar da iyi takım savunmasıyla öne çıkıyor. Maçtaki İddaa oranları  1.85, 3.20 ve 2.90 şeklinde. Benim tahminim altın madalyanın Brezilya’ya gideceği yönünde.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

UEFA Euro 2024 iddaa tahminleri ve analizleri

Polonya Avusturya İddaa Tahmini 21.06.2024

EURO 2024 D Grubu 2. Maçında Polonya, Avusturya karşısında 3 puan arayacak. Zorlu mücadele saat …

UEFA Euro 2024 iddaa tahminleri ve analizleri

Hollanda Fransa Bahis Tahmini 21.06.2024

EURO 2024′e galibiyetle başlayan Hollanda ve Fransa, D Grubu‘nun ikinci haftasında karşı karşıya geliyor. 21 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir