Yenilikler
Anasayfa / Genel / Blatter ve Platini 8 Yıl Futboldan Men Edildi

Blatter ve Platini 8 Yıl Futboldan Men Edildi

Büyük Yolsuzluk İddiasında Ne olmuştu?

 

FIFA Etik Kurulu Sepp Blatter ve Michel Platini için nihai kararını verdi. FIFA 25 Eylül tarihinde eski başkan Sepp Blatter’ın o zamanki UEFA Başkanı Michel Platini’ye verilen yaklaşık 2 milyon doların sebebinin açıklanamaması üzerine bir soruşturma başlatmıştı. Açılan soruşturma üzerine Blatter itiraz etmiş ve bu ücretin 1998-2002 yılları arasında danışmanlık ücreti olarak Platini’ye verildiğini ibraz etmişti.

Soruşturma açılması Sepp Blatter için rahatsız edici bir durum olmuştu. Yaptığı röportajlar ve açıklamalarda danışmanlık için anlaşma sağlanan Michel Platini konusunun FIFA’nın bilgisi dahilinde olduğunu belirtti. Üstelik Platini’nin sözüm ona “pahalı biri” olmasına rağmen anlaşmayı sağladıklarını söyledi. Yaptığı savunmaları yetersiz bulan FIFA etik kurulu Blatter ve Platini’nin tüm görevlerini 90 gün süre ile askıya almıştı.

Görevlerinin askıya alınmasından bu yana soruşturmayı devam ettiren FIFA; Blatter ve Platini’nin ofisine ve eşyalarına el koymuştu. Soruşturma sonucu 22.12.2015 tarihinde karar veren FIFA Etik Kurulu iki eski başkan için de 8 yıl futboldan men cezası verdi. Verilen ceza sadece İsviçre için değil uluslararası düzeyde. Geçerli olan ceza için Blatter’dan yorum gecikmedi.

“Sunduğumuz delillerle etik komitesini ikna ettiğimizi düşünüyordum. Yapılanlar hiç insanca bir tutum değil. Platini’yle aramızda centilmence bir anlaşma vardı. Ve bütün anlaşmalar yazılı yapıldı. Bana ve Platini’ye yalancı diyorlar. Bizim ne söylediğimizi önemsemiyorlar bu nedenle avukatımla ben mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Mücadeleleri için her iki isim de İsviçre ve CAS mahkemelerine başvuracaklarının altını çizdi.

yorum bölümü yakında aktif olacaktır.

Hakkında Sinyata Roza Esin

Mutlaka bakın

Premier League iddaa tahminleri ve analizleri

Leeds United Southampton Bahis Tahmini 02.04.2022

İngiltere Premier Lig’de kümede kalma umutlarını sürdüren Leeds United bu hafta evinde, Southampton ile karşılaşacak. …

Futbotr.com Günün İddaa Kuponu

Günün İddaa Kuponu 15.03.2022

15 Mart Salı günü için UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarından oluşturduğum iddaa kuponum hazır. Manchester United – Atletico …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir