Beşiktaş Galatasaray Süper Kupa Maçı İddaa Yorumu (13.08.16)

Süper lig‘in başlamasına artık sadece bir hafta gibi kısa bir süre kaldı. Avrupa’nın birçok üst düzey ligi bu haftadan itibaren başladı. Fransa Hollanda Belçika Danimarka İsviçre ligleri birkaç hafta önce start almıştı. Bu hafta ise Premier lig ve Portekiz ligi başlıyor. Geriye sadece La Liga Bundes Liga ve Türkiye Süper ligi kalıyor. İddaa sezonu gerçek anlamda önümüzdeki hafta başlıyor; fakat bu haftaki program da epey yoğun sayılır. Futbol, olimpiyat oyunlarının gölgesinde kalsa da süper kupanın gelip çatması, taraftarların ısınmasına sebep olacaktır. Öte yandan taraftar yasağının kaldırılması, bu sene daha renkli bir sezonun bizi beklediğine işaret.

Türkiye Süper lig’te Kupa finalinde Fenerbahçe’yi geçen Galatasaray ile Süper lig şampiyonu Beşiktaş 13 Ağustos akşamı Konya’da Süper Kupa için kapışacak. İddaa oranlarında Beşiktaş’ın 1.80 lik oranla favori olduğunu görüyoruz. Üstelik iddaa risk merkezi bu maçı tek maç olarak açmış durumda. Galatasaray geçmişe oranla oldukça güç kaybetmiş bir takım, transgerin ilk haftalarında hiçbir şey yapmadılar, son iki haftaya bütün transferlerini sığdırdılar. Takımın teknik boyutu, Hollandalı teknik adama emanet. Şampiyonluk için 3. sıradan favori gösteriliyorlar.

Beşiktaş ise lige dolu dizgin giriyor. Gomez‘in takımdan gitmesi büyük bir kayıp olarak görülse de Gökhan Gönül transferi ve son anda Sosa‘nın takımda kalması camiayı mutlu etti. İyi bir hazırlık kampı geçiren ve bu sene şampiyonluğun yine en güçlü adaylarından olan Beşiktaş, hem formalardan hem de kombinelerden iyi bir gelir elde etti. Onun dışında Şampiyonlar ligi payını da tek başına almaya hak kazandılar. Bu anlamda Beşiktaş’ta moraller oldukça yerinde diyebiliriz.

2016 Süper kupa‘sının Beşiktaş’ın müzesine gideceğini düşünüyorum. Fakat Beşiktaş, bunu uzatma ve penaltılarla da becerebilir, bu anlamda düz galibiyeti mantıklı bulmuyorum. Ben maçın bir nebze kontrollü başlayabileceğini düşünerek ilk yarı 0 seçeneğine yönelmek istiyorum. Keyifli bir derbi olmasını dilerim.

Paylaşmak özgürlüktür:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.